چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٠٦٤٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام یزدانی در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری:
در دین اسلام توجه زیادی به امر مقدس ازدواج شده است
مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: در دین اسلام توجه زیادی به امر مقدس ازدواج شده است. در روایت آمده است کسی که ازدواج می‌کند نصف دینش را به‌دست می‌آورد و کسانی که ازدواج کرده‌اند باید در نصف دیگر آن کوشا باشند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جشن ازدواج ۴۵ زوج دانشجوی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام یزدانی مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در این مراسم با بیان اینکه در دین اسلام توجه زیادی به امر مقدس ازدواج شده افزود: در روایت آمده است کسی که ازدواج می‌کند نصف دینش را به‌دست می‌آورد و کسانی که ازدواج کرده‌اند باید در نصف دیگر آن کوشا باشند.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید «ما شما را زوج آفریدیم تا رشد کرده و به آرامش برسید» گفت: آرامش زمینه رشد انسان خواهد بود و اهمیت این موضوع از این آیه قرآن قابل درک است.

حجت‌الاسلام یزدانی به اهمیت تقوا، کسب حلال، قناعت و سخاوتمندی اشاره نمود و عنوان داشت: در روایات نقل شده است که بعضی از مردها زنان خود را بهشتی می‌کنند و بالعکس برای خانم‌ها نیز به همین شکل است.

وی در پایان اظهار داشت امیدواریم: در آینده شاهد رونق و افزایش یافتن پیوندهای واقعی که منجر به محبت و همدلی و خوشی و سعادت می‌شود باشیم.

دکتر تیموری رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری هم با تبریک شروع زندگی مشترک به زوجین دانشجو و خانواده هایشان گفت: زوج‌های جوان باید با اتکاء به خداوند در اصول و برنامه‌ها به توافق برسند و با سعی و تلاش و مطالعه کیفیت زندگی خود را ارتقاع دهند.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها در لحظات مختلفی از زندگی احساس خوشبختی می‌کنند، اظهار داشت: ازدواج موفق یکی از ارکان مهم و پایه‌های اصلی احساس رضایت در زندگی است و زوجین باید باعث پیشرفت همدیگر شوند.

دکتر تیموری در سخنانش با بیان اینکه وارد فاز جدیدی از دنیای شبکه‌ای شده‌ایم و در این مسیر تجربه‌های لازم وجود ندارد و عدم آگاهی و استفاده نادرست آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: تکلیف نسل جوان باانگیزه این است در دنیای جدید برای رفاه باید به‌صورت درست از امکانات و تکنولوژی استفاده کند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اهمیت اخلاقیات، قناعت و فرزندآوری در زندگی افزود: وقتی خدا فرزندی به شما عطا می‌نماید به شما امیدوار است و هیچ برکتی بالاتر از فرزند نیک و صالح نمی‌باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو