دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٦٢٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت الاسلام عارفی در جمع طلاب حوزه علمیه صالحیه کرمان:
عربستان که مرکز نزول وحی بوده به عامل آمریکا و اسرائیل تبدیل شده و تنها مأمن جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران است
حجت الاسلام عارفی در جمع طلاب حوزه علمیه صالحیه کرمان امروزه عربستان سعودی که مرکز نزول وحی بوده است، به عامل آمریکا و اسرائیل تبدیل شده و تنها مأمن جهان اسلام و انسانیت، جمهوری اسلامی ایران است که از اسلام دفاع می‌کند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام  عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در جمع طلاب حوزه علمیه صالحیه کرمان، با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده، به بیان توضیحاتی پیرامون این آیه شریفه پرداخت.

وی ذیل تفسیر این آیه شریفه و با اشاره به حدیثی از پیامبر (صلی الله علیه و آله) اظهار داشت: طبق فرمایش پیامبر اسلام، مقصود از قوم ذکر شده در این آیه، ایرانیان هستند؛ امروزه عربستان سعودی که مرکز نزول وحی بوده است، به عامل آمریکا و اسرائیل تبدیل شده و تنها مأمن جهان اسلام و انسانیت، جمهوری اسلامی ایران است که از اسلام دفاع می‌کند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، با اشاره به تاریخچه انقلاب اسلامی افزود: این انقلاب با حضور مردمی استوار و باوفا، رهبری شایسته، خون هزاران شهید و ایثار مردان و زنان بزرگ رقم خورده و با وجود تهدید ها و تحریم های ظالمانه پابرجا مانده است.

حجت الاسلام عارفی ضمن بیان سقوط قدرت های استکباری چون شوروی و صدام در چهار دهه انقلاب افزود: انشاالله دهه پنجم انقلاب، دهه سقوط باقیمانده استکبار و در رأس آن آمریکا و حکومت صهیونیسم خواهد بود. ایشان در ادامه تفکر انقلاب اسلامی و استکبارستیزی را در حال گسترش دانسته و افزود: گفتمان جدید دنیای امروز گفتمان انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام عارفی با بیان نقش حوزه در برقراری حکومت جهانی الهی افزود: باید درصدد ارائه طرح های نوین برای حکومت عدل جهانی باشیم؛ باید نگاه حوزه و دانشگاه را به هم نزدیک کرده و در زمینه اندیشه، فکر و عمل نوآوری داشته باشیم. ایشان در ادامه جنگ نرم را از دشواری های امروزِ جامعه بیان کرده و افزود: روحانیت باید فکر نو در اندیشه دینی ایجاد کرده و برخی از سنت‌های گذشته را بشکند تا از جامعه عقب نماند و در کارهای اجرایی، نوگرایی را به نسل جدید جامعه برساند.

حجت الاسلام عارفی درادامه با بیان مفهوم واقعی زهد افزود: گوشه نشینی و دعا کردن به معنای زهد نیست بلکه خیانت به اسلام است؛ زیرا دفاع از اسلام، نیاز به مبارزه و حضور در میدان عمل دارد که رهبری به معنای واقعی آن را به نمایش گذاشته‌اند.

وی در ادامه افزود: امروزه انقلاب ما از حوزه تفکر شیعی و اسلامی فراتر رفته است؛ نه تنها حوزه مقاومت نمونه‌ای از آن است بلکه تقریباً همه کشورهای آفریقایی و حتی کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین را تحت تاثیر خود قرار داده است. امروز حرکت مردم فرانسه در مبارزه با لیبرالیسم و نظام سرمایه داری، نمونه تاثیر گفتمان عدالت در حوزه انقلاب اسلامی است و به فضل الهی این انقلاب، مقدمه انقلاب ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهد بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو