دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٨٢٩٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه بوعلی سینا همدان:
انقلاب فقط معنویت نیست و باید به طور کامل معرفی شود
فعال فرهنگی و سیاسی کشور عراق گفت: انقلاب فقط معنویت نیست بلکه پیشرفت نیز هست و باید به‌طور کامل معرفی شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه بوعلی سینا که با موضوع تاثیر انقلاب اسلامی بر منطقه برگزار شد، حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری فعال فرهنگی و سیاسی کشور عراق اظهار داشت: انقلاب اسلامی مهم‌ترین زمینه برای ظهور حضرت حجت است؛ انقلاب فقط معنویت نیست بلکه پیشرفت نیز هست و باید به‌طور کامل معرفی شود، پیشرفت آن نیز برعهده شما اساتید می‌باشد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نگاهی بیرونی و داخلی دارد؛ نگاه داخلی، مشکلات و اختلافات سیاسی و جناحی است. افرادی که با این دید به انقلاب نگاه می‌کنند قطعا آن را سبک خواهند شمرد؛ اما نگاه از بیرون، نگاهی از جانب جبهه مقاومت است و در طول زمان غیبت کبری انقلاب اسلامی قطعا بی‌نظیر است.

فعال فرهنگی و سیاسی کشور عراق گفت: ایرانیان انقلاب را از درون شناخته و آن را ساخته‌اند؛ خون شهدا نیز آن را تعالی بخشید. در این دنیای ظلم و وحشت و در دنیایی که آمریکا و اسرائیل و وهابیت حضور دارند، اینکه ۴۰ سال از انقلاب گذشته، معجزه است.

وی با تاکید بر اینکه اساتید باید گفتمان جدید و عمیقی به انقلاب داشته باشند، افزود: بعد از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ این انقلاب نقطه حق در جهان بود زیرا اسلام در ایران به‌عنوان یک دولت و حکومت مطرح شد. نعمت تنها اتکا کردن به نماز و زیارت و برپایی اربعین و... نیست، بلکه طبق نگاه قرآنی حاکمیت اسلام است که این تنها در ایران محقق شده است.

الحیدری تشریح کرد: مهمترین نگاه به این انقلاب در کنار نگاه‌های سیاسی و اقتصادی، نگاه دینی و اعتقادی است. پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب ۸۲درصد از مردم در انتخابات مشارکت می‌کنند درحالیکه این آمار در کشوری مثل آمریکا کمتر از ۵۰ درصد است.

وی بیان کرد: در هر زمان دو جبهه حق و باطل داریم؛ در جنگ سوریه با تکفیری‌ها زمانی پیش آمد که ۹۵درصد از این کشور به دست داعش افتاده بود. همه سران نظامی این کار کشور را تمام شده خواندند، درحالیکه مقام معظم رهبری اجازه تسلیم را ندادند. ایشان امروزه رهبر واقعی جبهه حق و مقاومت هستند.

الحیدری گفت: نقشه داعش نبش قبر حرمین بود و اگر اجرا می‌شد فتنه‌ای بزرگ رخ می‌داد، اما همین سلیمانی‌ها و حججی‌ها مقابل آنها ایستادگی کردند و این امری بس مقدس است. حشدالشعبی عراق نیز با فتوای آیت‌الله سیستانی و مدیریت و تجربه مردان شما و جوانان عراقی تشکیل شد.

وی به نقل از سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان گفت: موفقیت ما همین ولایت و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است؛ اگر انقلاب نبود با این حجمه‌های تهاجم فرهنگی، پیشرفت‌های امروزه میسر نمی‌شد.

این فعال فرهنگی و سیاسی کشور عراق در پایان یادآور شد: کشورهای حوزه خلیج فارس کشورهای اقتصادی و صنعتی نیستند؛ اگر نفت آنها تمام شود به دوران قبل خود برمی‌گردند. ولایت بدون مردم کافی نیست و این ولایت با خون، بصیرت و استقامت محقق می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو