دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٨٢٧٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حسینی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
خروش مردمی همواره باعث رویش‌های تازه در انقلاب شده است
مسئول دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به خلق حماسه‌های مردمی در کشور عنوان کرد: خروش مردمی همواره باعث رویش‌های تازه در انقلاب شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با موضوع «نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان از نگاه قرآن کریم و علم» با تفسیر سوره مبارکه واقعه برگزار شد، گفت: قرآن کریم از هنگام نزول تا اکنون، سرچشمه پیدایش و سرمایه پرورش پاک‌ترین عقاید، بلندترین همت‌ها، استوارترین اراده‌ها، عمیق‌ترین افکار و عالی‌ترین معارف در عرصه‌های گسترده و حوزه‌های گوناگون حیات فکری، فرهنگی، علمی و اجتماعی بشر در تمام اکناف عالم بوده است.

وی اظهار کرد: قرآن کریم برخلاف رو‌ش‌ها و اندیشه‌های کلامی، فقهی و فلسفی که بیش از هزار سال است در جوامع رایج است، توجه و عنایت فوق‌العاده‌ای به طبیعت و عناصر طبیعی داشته که در این میان آب در قرآن اهمیتی عمیق دارد.

مسئول نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه تفسیر آیات الهی مربوط به آب تشریح کرد: در آیات و روایات ویژگی‌هایی برای آب شمرده شده است که می‌توان اخراج ثمرات، احیای ارض و تطهیر را نام برد.

حسینی با اشاره به برخی از حماسه‌های مردمی نظیر حماسه ۹ دی، ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان که همچون ویژگی تطهیر آب، موجب تطهیر ایران اسلامی از لوث وجود دشمنان و فتنه‌گران شد، عنوان کرد: جوش و خروش مردمی که باعث رویش‌های تازه در انقلاب شد، مانند خارج‌شدن ثمرات و زنده‌شدن دوباره انقلاب و ارزش‌های آن است.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ادامه داد: فتنه‌ها، آشوب‌ها، ترورها، جنگ و تحریم و بسیاری موارد تحمیلی دیگر که از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون شاهد آن بوده‌ایم همانند همان کف روی آب هستند که با یک اشاره انقلاب و معارف اسلامی و اراده و اتحاد مردم از بین رفته و بی‌اثر می‌شوند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو