سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٦٥٨٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عباس دشتی در جلسه شورای استانی نهاد:
آنچه که امروز مایه نگرانی است، هجمه‌های گسترده به ارزش‌های دینی و اعتقادی مردم است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز سکان‌داری علمی، فرهنگی و تربیتی جامعه در مراکز علمی و به دست استادان و مبلغان فرهنگی است، بیان کرد: آنچه که امروز مایه نگرانی بوده هجمه‌های گسترده به ارزش‌های دینی و اعتقادی مردم است که به‌طور ویژه نسل جوان را نشانه گرفته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباس دشتی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در جلسه شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: وجود مراکز علمی اسلامی از افتخارات جامعه بوده و در این میان، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مولود انقلاب یکی از بافضیلت‌ترین مراکز علمی است.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه دینی محض تشکیل شد، خاطرنشان کرد: با شکل‌گیری این دانشگاه، بخش اعظمی از دغدغه‌های دلسوزان نظام برای داشتن یک مرکز علمی و آکادمیک اسلامی رفع شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی را در کشور، منشأ خیر و برکت دانست و تصریح کرد: خدمت در سنگر علم و دانش یک توفیق الهی و افتخار است، چرا که مراکز علمی به‌واسطه حضور نخبگان و آینده‌سازان، از ارزشمندترین فضاها در جامعه اسلامی هستند.

دشتی با تأکید بر اینکه امروز سکان‌داری علمی، فرهنگی و تربیتی جامعه در مراکز علمی و به دست استادان و مبلغان فرهنگی است، بیان کرد: آنچه که امروز مایه نگرانی بوده هجمه‌های گسترده به ارزش‌های دینی و اعتقادی مردم است که به‌طور ویژه نسل جوان را نشانه گرفته است.

وی مهم‌ترین هدف دشمنان انقلاب اسلامی را تسخیر مراکز علمی برای سست‌کردن اعتقادات جوانان برشمرد و گفت: دانشگاه‌‌ خاکریز مقدم مبارزه با استکبار است و فعالان دانشگاهی، پاسبانان ارزش‌های دینی، اعتقادی، فکری، فرهنگی و انقلابی هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های بوشهر با تأکید بر اینکه وحدت یک اصل برای دوام و عزت کشور است، تشریح کرد: در هر زمینه‌ای که ایران اسلامی به موفقیت و اقتدار دست یافته به علت وحدت و وفاق ملی است.

همچنین در این جلسه  حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه پرورش و تربیت در کنار تعلیم مباحث علمی باید مورد توجه قرار‌ گیرد، اظهار کرد: این دو فرآیند رابطه‌ای فشرده و متقابل با هم دارند و در دین مبین اسلام نیز تعلیم در کنار تربیت قرار گرفته است.

وی با برشمردن برخی از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، نیازها و تهدید‌های نسل جوان، عنوان کرد: وظیفه ما توسعه و تعمیق آگاهی‌ها و علایق اسلامی دانشگاهیان و گسترش فضای معنوی و اسلامی در دانشگاه‌ها برای رشد فضائل اخلاقی است.

حسینی با گزارشی از عملکرد دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: ضمن مخاطب قرار‌دادن همه فعالان دانشگاهی اعم از کارمند، استاد و دانشجو با اجرای مدبرانه برنامه‌های همه‌جانبه و متنوع در تمام زمینه‌ها شاهد تعامل دوسویه این عزیزان با دفاتر نهاد در دانشگاه هستیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خواستار تلاش برای تقویت روح خود‌باوری و استقلال فکری، خدا‌محوری، ایثار، عدالت‌خواهی، دشمن‌شناسی و اجرای مطالبات مقام معظم رهبری در دانشگاه شد.برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو