سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٦٣٢٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام شمسی در همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط جریان‌های انقلابی:
بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مفهومی به نام جهان تشیع در مقابل نظام کفر شکل گرفت
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ مراغه گفت: چهل سال پیش صحبتی از جهان تشیع نبود ولی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مفهومی به نام جهان تشیع در مقابل نظام کفر شکل گرفت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط جریان‌های انقلابی، در محل آمفی‌تئاتر فجر دانشگاه مراغه و با استقبال پرشور دانشجویان و کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

این برنامه با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط آقای مهدی صادقی شروع شد. سخنران اول این برنامه، حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه بود. وی ضمن تبریک عید ولادت با سعادت حضرت پیامبر مکرم اسلام(ص) و تبریک هفته وحدت و هفته بسیج و خیر مقدم به همه حاضران صحبت‌های خود را در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، شروع کرد.

وی در شروع صحبت‌های خود به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: جا دارد یک نگاه کلان و فراگیر به انقلاب اسلامی بیندازیم، نگاه های جزئی، نگاه به حوادث میانه راه و نگاه به افت و خیزها، خیلی گویا نیست و باید نگاه کلان و فراگیر به انقلاب اسلامی در افکار عمومی زنده شود.

مسئول دفتر نهاد دانشگاه مراغه افزود: طبق فرمایش حضرت آقا، دستاوردهای انقلاب اسلامی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: ۱- دستاوردهای خرد ۲- دستاوردهای کلان. تاکید مقام معظم رهبری بر دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی می‌باشد. برای اینکه حوادث میانه راه تنش‌زا و مناقشه‌آور هستند.

حجت‌الاسلام شمسی ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاش‌اند که تولد چهل سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی را نبینیم، ولی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما هم می‌گوییم که دشمنان نظام مقدس اسلامی هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، چرا که ما دستاوردهای کلانی از انقلاب اسلامی داریم. دستاوردهای کلان در زمینه‌های مختلف را در ۴ قسمت ملی، منطقه ای، تاریخی و جهانی می‌توان بررسی کرد. با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ملت ایران، چهل سال است نظام دینی کارآمدی را تجربه می‌کنیم که در آن دین و دینداری و خدا و پیغمبر و سیاست در هم آمیخته شده است که این اتفاق در هیچ جای دنیا و در هیچ دوره‌ای از تاریخ سابقه نداشته است.  اکنون در کشور ما یک حاکمیت دینی وجود دارد که هم سیاست داخلی و هم پایه سیاست خارجی دارد و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی پایه سیاست داخلی آن و شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، پایه سیاست خارجی است.

مسئول دفتر نهاد دانشگاه مراغه، ضمن تاکید بر دستاوردهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: چهل سال پیش صحبتی از جهان تشیع نبود ولی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مفهومی به نام جهان تشیع در مقابل نظام کفر شکل گرفت. نهضت‌های آزادی‌بخش در سراسر عالم براساس نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود ضمن تاکید بر این نکته که دستاوردهای خرد نظام اسلامی نباید زیاد مدنظر گرفته شود و باید دستاوردهای کلان نظام مقدس اسلامی بیشتر مدنظر باشد، به دستاوردهای منطقه‌ای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: ثبات و امنیتی که امروز در سوریه و عراق دیده می‌شود همه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو