سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٥١٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
 
به همت دفتر نهاد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد:
مراسم گرامیداشت سالروز حماسه شکست حصر سوسنگرد
مراسم گرامیداشت سالروز حماسه شکست حصر سوسنگرد به همت دفتر نهاد دانشگاه محقق اردبیلی و در سالن بصیرت این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم گرامیداشت سالروز حماسه شکست حصر سوسنگرد در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی با حضور خانواده‌های معظم شهدا، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید.

سردار جلیل بابازاده قانع در مراسم بزرگداشت سالروز شکست حصر سوسنگرد در دانشگاه محقق اردبیلی ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، گفت: رزمندگان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در شرایط سخت ایستادگی کردند و پیروز شدند.

وی با اشاره به نقش شهید چمران در عملیات سوسنگرد، افزود: شهید دکتر مصطفی چمران از بنیان‌گذاران جنگ نامنظم در دنیا است.

بابازاده قانع با تاکید بر اینکه نباید گذشته خود را فراموش کنیم، چراکه اگر بخواهیم آینده‌ای داشته باشیم باید به گذشته خودمان احترام بگذاریم، خاطرنشان کرد: ما بزرگانی همچون مقدس اردبیلی داشتیم که منشا خیر بودند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ضمن تشریح عملیات سوسنگرد، گفت: در آن دوران ایران در شرایط خاصی قرار داشت و توانستیم با فداکاری و درایت بزرگان در مقابل رزم دشمن نجات یافته و پیروز شویم.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه ما برای تکلیف می‌جنگیم، تصریح کرد: افرادی که حق و شخصیت معصومان تاریخ را که برای حفظ تمامیت ارضی کشور جنگیدند و شهید شدند، نادیده بگیرند، عاقبت خوبی نخواهند داشت.

بابازاده قانع با تاکید بر اینکه ما به دنیا اثبات کردیم که علی رغم وجود کمبودها، می‌توان با اراده و ایمان جنگید، افزود: همچنین به دنیا فهماندیم که ما در انزوای سیاسی و بن‌بست گیر نکرده‌ایم.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با تاکید بر اینکه زمان بزن و در رو گذشته است، تصریح کرد: امروز زمانی است که ما در مقابل دشمنان و به‌ویژه آمریکا حرف برای گفتن داریم.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و شکست حصر سوسنگرد، گفت: شهدا زمانی از جان خود گذشتند تا از خاک کشور و نظام و انقلاب اسلامی دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما به‌عنوان اساتید دانشگاه باید در بحث آموزش و تدریس نسبت به تربیت دانشجویان بیشتر اهتمام بورزیم، افزود: دانشجویان هم بایستی همت و تلاش مضاعفی در افزایش مهارت و توانمندی داشته باشند تا در رشد و اعتلای کشور بیشتر نقش ایفا کنند.

حبیبی با تاکید بر اینکه مدیران باید شبانه‌روزی تلاش کنند تا در راه سازندگی کشور مثمرثمر واقع شوند، تصریح کرد: همه ما باید برای کاهش مشکلات کشور تلاش کنیم و بهترین روش این است که هر کس در جایگاه خودش بیشتر از قبل تلاش و کار کند.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز با بیان اینکه امروز باید با حقایقی که در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاده است آشنا شویم، گفت: باید بدانیم چه کسانی ایثارگری کردند تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد. وقتی سوسنگرد در دست دشمن بود، فداکاری رزمندگان اسلام و مردم دست به دست هم داد تا دشمن را فراری دهد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به فضل الهی و به برکت خون شهدا و رهبری داعیانه مقام معظم رهبری از لحاظ امنیت و مقاومت جزء کشورهای برتر در سطح جهان است، ادامه داد: امروز دانشگاهیان باید جوابگوی عملیات روانی دشمن باشند و آن را مدیریت و درمان کنند.

حسنی با بیان اینکه وظیفه ما خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد نوآوری است، افزود: انتظار می‌رود امروز اندیشمندان و دانشگاهیان در جبهه سازندگی، علمی، فرهنگی و پیشرفت الگوی جامعه باشند.

گفتنی است در ادامه صادق پام از آزادگان دوران دفاع مقدس به بیان خاطراتی از ان دوران پرداخت. همچنین از صادق پام رزمنده حاضر در شکست حصر سوسنگرد و خانواده‌های شهیدان تقاعدی، حجتی، خراسانی و فضابخش به‌عنوان خانواده شهدای سوسنگرد تجلیل به‌عمل آمد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو