يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٣٧٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
 
در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد:
چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام
جلسه درس اخلاق دانشگاهیان و چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور پرشور دانشگاهیان برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه درس اخلاق دانشگاهیان و چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی با سخنرانی آیت‌الله دکتر سیدحسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و با حضور پرشور دانشگاهیان اردبیل در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

آیت‌الله عاملی در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت و گفت: شهدا در برابر لشگر اهریمنی ایستادند تا ملتی را که در نهایت حصار قرار گرفته بودند را در کمال شرف نجات دهند.

وي با بیان اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگری در عصر شبهه قرار گرفته‌ایم گفت: امروز دشمنان اسلام همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا با وارد کردن شبهه‌ای خطرناک در ذهن جوانان آنها را نسبت به جهاد و شهادت بی‌تفاوت کنند، غافل از اینکه هنوز معنی جهاد و شهادت را درک نکرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به قسمتی از شبهه‌های دشمنان در این خصوص اشاره کرد و گفت: موزه جنگ روسیه بزرگترین موزه دنیا در این خصوص است و مردم بسیاری از اقصی نقاط جهان تنها به خاطر دیدن این موزه و عبرت از جنگ به این کشور سفر می‌کنند که این خود اهمیت زنده نگه داشتن آثار جنگ در ملت‌های دنیا را خاطرنشان می‌کند.

سید حسن عاملی با بیان اینکه در موزه جنگ روسیه سالنی به نام اشک وجود دارد، گفت: به تعداد کشته شدگان روسی در جنگ‌ها اشک‌های مصنوعی درست و از سقف‌ها آویزان شده است و این خود اهمیت زنده نگه داشتن رشادت‌ها و دلیری‌های رزمندگان در روسیه را نشان می‌دهد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: زنده نگه داشتن آثار شهدا و دفاع مقدس یک افتخار ابدی برای کشور است چرا که شهدای ما بزرگترین و بهترین الگو برای اعتلای کشور هستند.

وی از ۸ سال دفاع مقدس به‌عنوان نبوغ نسل بزرگ ایران اسلامی نام برد و گفت: ما نیازمند حراست از حماسه‌ها و رشادت‌های ج