يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٣٥٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
 
در علوم پزشکی گناباد برگزار شد:
تجلیل از خادمان قرآنی دانشگاه به مناسبت هفته قرآن و عترت
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم تجلیل از خادمان قرآنی دانشگاه به مناسبت هفته قرآن و عترت و در جمع فعالین قرآنی این دانشگاه گفت: قرآن کتاب آسمانی ما و امانت گرانقدر و معجزه جاودان پیامبر اسلام است و باید تلاش کرد تا آن را بیشتر شناخت.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم تجلیل از خادمان قرآنی دانشگاه به مناسبت هفته قرآن و عترت و در جمع فعالین قرآنی این دانشگاه گفت: قرآن پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی بشر است و هر دانشمندی در هر زمانه‌ای با مراجعه به قرآن، مطالب جدید از آن استخراج کرده است.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب افزود: قرآن کتاب آسمانی ما و امانت گرانقدر و معجزه جاودان پیامبر اسلام است و باید تلاش کرد تا آن را بیشتر شناخت.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب، ادامه داد: وظیفه ما تلاش مضاعف برای مطرح شدن قرآن است و یکی از ابعادی که توسط فرهیختگان در حوزه و دانشگاه باید به آن توجه شود، بعد علمی قرآن است و هر چه پژوهش های قرآنی بیشتر شود، به حقایق بیشتری می توان دست یافت.

وی به نقل خاطره ای از حجت‌الاسلام قرائتی پرداخت و گفت: ایشان و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم تصمیم گرفتند تا کامل ترین تفسیر را برای قرآن بنویسند که ماحصل آن تفسیر نمونه در ۲۷ جلد شد اما بعد از اتمام کار متوجه شدند که قرآن هنوز نکات جدید  بسیاری دارد که در تکمیل آن تفسیر پیام قرآن و تفسیر نور هم به دنبال آن نوشته شد اما هنوز هم نمی‌توان ادعا کرد که تفسیر کاملی نوشته شده است.

وی صداقت فصاحت و بلاغت را یکی از ویژگی های برجسته قرآن برشمرد و با تلاوت آیه ۲۳ سوره بقره گفت: خدا در جواب منکران معجزه قرآن گفته است که اگر راست می گویید سوره ای مانند قرآن بیاورید ولی هنوز بعد از گذشت قرن ها و بوجود آمدن تکنولوژی ها و امکانات جدید منکران قرآن نتوانسته اند چنین کاری انجام دهند که این یکی از دلایل اعجاز قرآن کریم است. قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان و برنامه زندگی ماست که عمل به آن، موجب سعادت دنیوی و اخروی می‌شود و اگر وارد جان انسان شود، سبب تحولش و خلق و خویش، خلق و خوی فرشتگان می شود.

حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به نفوذ قرآن در کشورهای غربی، ابراز کرد: بیشترین تیراژ چاپ کتاب در آمریکا، مربوط به قرآن می‌شود که در حقیقت یک معجزه جهان‌ساز است و علاوه بر تاثیراتش در آن زمان، امروزه نیز به عنوان کتاب زندگی یاد می شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو