يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٤٩٥٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در جمع کارکنان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کرمان:
آمریکا نمی‌تواند امید مصالحه از سوی حرکت انقلاب را داشته باشد
حجت‌الاسلام علی عارفی: یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت اصیل اسلامی، مقابله با استکبار جهانی بوده و عمق و اصالت این آرمان به اندازه‌ای است که هیچگاه آمریکا نمی‌تواند امید سازش و مصالحه از سوی حرکت انقلاب را داشته باشد.

 به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی عارفی در جمع کارکنان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کرمان به اهمیت ایفای نقش انسان‌ها در کره خاکی اشاره کرد و اظهار داشت: انبیاء الهی نقش خود را به خوبی ایفا کرده و به آن افتخار می‌کنند، ما نیز باید در زندگی نفش مثبت داشته و به انبیاء الهی اقتداء کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به دوران قبل از اسلام اشاره و عنوان کرد: در عصر جاهلیت علاوه بر اینکه دختران خود را زنده به گور می‌کردند، پسران خود را نیز قربانی کرده و خون آن را به چاه زمزم می‌ریختند و اینطور در میانشان جا افتاده بود که این بهترین هدیه به خداوند است.

حجت‌الاسلام عارفی این موضوعات را از سختی‌های پیامبری پیامبر اکرم(ص) دانست و ابراز کرد: برخورد با این نوع رفتارها بزرگترین رنج‌ها است که پیامبر اعظم(ص) با آن روبه‌رو شدند.

وی با بیان اینکه با انسان‌ها مهربان و با ستم و ستمکاران در ستیز باشید و از آن کوتاه نیایید، خاطرنشان کرد: امام حسن(ع) برای مبارزه با ظلم بنی‌امیه به شهادت رسیدند و همین طور امام حسین(ع) نیز برای دفاع از حقوق انسان، آزادی، آزادگی، معنویت و اخلاق شهید شدند و این مرز مکانی و زمانی نداشته و همه آن را دوست دارند.

حجت‌الاسلام عارفی حضور در پیاده‌روی اربعین را از تمامی ادیان و مذاهب خواند و خاطرنشان کرد: دولت عراق اعلام کرد که در راهپیمایی اربعین امسال بیش از ۲۷ میلیون نفر ثبت گذرگاه‌ها بوده است که با زائران عراقی بیش از ۳۰ میلیون نفر وارد خاکی شدند که امام حسین(ع) را در خود جای داده است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: بعد از قرن‌ها همچنان، صدای امام حسین(ع) خریدار دارد. صدای امام حسین(ع) همان صدای مقابله با ظلم، قلدری، دیکتاتوری و... بوده است، این نشان می‌دهد که امام(ع) زیبا عمل کرده است.

حجت‌الاسلام عارفی اربعین و راهپیمایی آن را زیباترین حرکت در مقابل جنگ نرم دشمن ارزیابی و ابراز داشت: دشمن یکسال زحمت می‌کشد، برنامه می‌ریزد و طرح‌های خود را پیاده می‌کند تا جوانان ما را در مسیری که خودش طراحی می‌کند، منتقل کنند، اما یک روز اربعین که 80 درصد راهپیمایان جوان هستند، همه برنامه‌های آنان را خنثی می‌کند.

وی همه مناسبت‌های 13 آبان را ضد استکباری دانست و تاکید کرد: یکی از آن‌ها نتیجه اعتراض به کاپیتولاسیون است، طرحی که به اتباع آمریکایی مقیم ایران، مصونیت قضایی می‌بخشید، هر آمریکایی هر جنایتی که در ایران انجام داد، کسی حق اعتراض ندارد، علم آن را به مجلس برد و بی‌شرمانه تصویب شد.

مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: امام خمینی(ره) در مقابل آن ایستادند و به روشنگری در این مورد پرداختند و گفتند که این قانون مردم ما را تحقیر می‌کند و ننگی برای کشور ما است. عارفی مناسبت دیگر را درگیری نیروهای ساواک با دانش‌آموزان کمتر از 17 سال و به خاک و خون کشیدن آنان ذکر و عنوان کرد: این موضوع نیز استکبارستیزی است، دانش‌آموزان تهرانی برای همبستگی با دانشجویان وارد دانشگاه تهران شده بودند که با سفاکی و بی‌رحمی ساواک مواجه شده و به خاک و خون کشیده شدند.

وی تسخیر لانه جاسوسی را نیز ضد استکباری خواند و تاکید کرد: سفارت هر کشوری محترم است، اما به شرطی که در آن منطقه کارهای مربوط به سفارت انجام شود نه اینکه مکانی برای فعالیت‌های جاسوسی باشد، این موضوع در قانون هر کشوی گنجانده شده که اگر سفارتخانه‌ها به سمت خدشه وارد کردن به کشوری که در آن حضور دارند، رفتند، قانون خود را داشته باشد. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: سفارتخانه آمریکا در ایران یک اتاق جنگ بود و که با واکنش دانشجویان ایرانی مواجه و هیمنه آمریکا شکسته و خرد شد، امام خمینی (ره) این موضوع را انقلاب دوم و مهمتر از انقلاب اول اریابی کردند.

حجت الاسلام عارفی تاکید کرد: آنان 400 روز نتوانستند این مساله را حل کنند و بعد از آن نیز با پذیرفتن 4چهار شرط ایران، کارکنان خود را آزاد کردند. وی با بیان اینکه دنیای غرب دیگر مطلب جدیدی برای ارائه ندارد، عنوان داشت: لیبرال دموکرات اندیشه نو و فکر جدیدی ندارد و رو به افول می‌رود. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: زمانی با ادعای حقوق بشر افکار عمومی را متوجه خود کردند که امروز نمونه آن را در یمن می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه آنها زمانی با طرح آزادی بیان و قلم افکار عمومی را متوجه خود کردند که با همدستی در قتل خبرنگار عربستانی ماهیت خود را نشان دادند، افزود: دنیا امروزه متوجه شده که سفارتخانه‌های آنان سفارتخانه نبوده بلکه یک نوع سلاخ خانه است و آزادی قلم و بیان آن‌ها نیز مسخره شده و چیزی برای ارائه ندارد.

عارفی با بیان اینکه کسی که اندیشه نو نداشته باشد، رو به افول می‌رود، گفت: امروز اندیشه امام حسین(ع) به جهانیان رسیده و می‌بینیم که مردم از کشور سوئیس صلیب را کنار گذاشته و درود بر حسین(ع) سر می‌دهند. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: امام زمان(ع) زمانی که ظهور می‌کنند، خودشان را با امام حسین(ع) می‌شناسانند که ابتدا باید امام حسین(ع) در جهان شناخته شود که با راهپیمایی اربعین، شاهد این اتفاق در جهان هستیم.

وی تصریح کرد: 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره روز تقابل حق و باطل بوده است و یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت اصیل اسلامی، مقابله با استکبار جهانی بوده و عمق و اصالت این آرمان به اندازه‌ای است که هیچگاه آمریکا نمی‌تواند امید سازش و مصالحه از سوی حرکت انقلاب را داشته باشد.

عارفی گفت: امروز جریان‌های استکباری با نفوذ به پیکره جوامع، می‌کوشند این دیدگاه را مطرح سازند که تنها راه رشد و توسعه جوامع از مسیر اندیشه‌های لیبرالیستی غرب می‌گذرد و الگوی آمریکایی این نوع اندیشه و بینش را با شیوه‌ها و ابزارهای مختلف ترویج می‌کنند.

وی افزود: عدم وابستگی به بیگانگان، رد سلطه‌پذیری، رابطه بر اساس احترام متقابل، آزادی سیاسی و اجتماعی در چارچوب احکام اسلام، برابری در اجرای قانون و تحقق عدالت و برچیدن بساط ظلم و فساد از اهداف انقلاب اسلامی است که بی‌شک، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآور آن است.

حجت الاسلام عارفی خاطرنشان کرد: 13 آبان روز دانش‌آموز است، زیرا در چنین روزی دانش‌آموزان انقلابی توانستند گوهر دانش و آموزندگی را در آیینه حماسه و دلیری بتابانند و غبار خودباختگی را از سیمای مدرسه بزدایند، در این روز، دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به رژیم منفور پهلوی و دخالت‌های آمریکا در ایران به صحنه آمدند اما رژیم دژخیمان شاه آنان را آماج حملات وحشیانه خود قرار دادند و فرزندان انقلاب را به خاک و خون کشیدند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو