دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٤٠٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام شمسی در مراسم ویژه دانشجویان ورودی سال تحصیلی جدید:
پیشرفت‌های علمی امروز در زمینه‌های گوناگون، به برکت تلاش‌های دانشجویان و اساتید آنها است
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و دانش و دانشگاه گفت: اگر امروز بعد از گذشت چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های نانو فناوری، موشک و هوافضا و پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های مختلف هستیم، همه به برکت تلاش‌های شما جوانان و دانشجویان و اساتید شما است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم معارفه ویژه دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷  در محل سالن ورزشی دانشگاه مراغه برگزار شد. این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد و در ادامه برنامه آقای دکتر لطف‌اللهی یقین رییس دانشگاه مراغه به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: توسعه علمی کشور وابسته به تلاش دانشگاهیان اعم از اعضای هیات علمی و دانشجویان است که این رسالت خطیر دانشگاهیان را در این برهه حساس دوچندان می‌نماید. کشور ایران طبق اعلام مراجع معتبر علمی در پایان سال ۲۰۱۷ در رتبه شانزدهم دنیا قرار گرفته است.

لطف‌اللهی افزود: دانشگاه باید به‌عنوان نقاد در جامعه نقش‌آفرینی نماید و برای مسائل مختلف جامعه ایده و طرح‌های تخصصی ارائه نماید. در این صورت است که جامعه مشکلات خود را به‌ر‌احتی می‌تواند حل نموده و دانشگاه را به‌عنوان متخصص امورات مختلف اقتصادی، صنعتی و… تلقی کند.

رئیس دانشگاه مراغه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دانشگاه مراغه در بین ۱۳۰ دانشگاه دولتی کشور در رتبه ۳۰ قرار گرفته است و از جایگاه خوبی برخوردار می‌باشد که امید است با تلاش اساتید و دانشجویان این رتبه ارتقا یابد.

در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه، به سخنرانی پرداخت. وی به اهمیت و جایگاه علم و دانش و دانشگاه اشاره کرده و گفت: اگر امروز بعد از گذشت چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های نانو فناوری، موشک و هوافضا و پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های مختلف هستیم، همه به برکت تلاش‌های شما جوانان و دانشجویان و اساتید شما است. قدر خودتان را بدانید و ارزش و جایگاه خودتان را پیگیر و مطالبه‌گر باشید.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه، در ادامه صحبت‌های خود به نکات مهم زیر اشاره کرد و از مرکز مشاوره دانشگاه خواست که در مورد این موارد برنامه‌ریزی داشته باشند: شما دانشجویان از مرحله دانش‌آموزی گذر کردید و رسیدید به مرحله دانشجویی و انتظار جامعه از شما بالا رفته است و باید تلاش و کوشش‌های اخلاقی و علمی خود را افزایش بدهید. در مرحله دانش‌آموزی کنترل‌های خانواده وجود داشت ولی در دوران دانشجویی باید خود کنترل باشید و خودتان بتوانید کارهای خودتان را انجام بدهید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید توجه داشته باشید، مدیریت زمان داشتن است.

وی با اشاره به حدیث معروف «الفرصه تمر مر السحاب»، گفت از لحظه لحظه فرصت‌هایتان استفاده کنید، چون دیگر این فرصت‌ها تکرار نخواهند شد. باید بتوانید ارتباطاتتان را سر و سامان بدهید. نه به‌طور مطلق از والدینتان قطع ارتباط کنید و نه اینکه مثل بچه‌های دبستانی باشید. ما و همکاران دانشگاه مراغه همگی جمع شده‌ایم تا محیطی آرام و امن برای شما فراهم کنیم تا بتوانید در این محیط به ایده‌ها برسید. در این محیط با بعضی محرک‌ها مواجه خواهید بود. دانشگاه هم فرصت‌ساز است و هم می‌تواند فرصت‌سوز باشد. باید به محرک‌های مثبت جواب بدهید و به سراغ محرک‌های مناسب باشید. بعضی محرک‌ها محرک‌های مزاحم‌اند که نباید دنبال آن‌ها بروید.

حجت‌الاسلام شمسی در پایان سخنرانی خود خطاب به دانشجویان ورودی جدید گفت: همه مجموعه دانشگاه مراغه، دفتر نهاد دانشگاه مراغه، مرکز مشاوره و معاونت فرهنگی در خدمت شما هستند و می‌توانید به این واحدها مراجعه کنید و از برنامه‌های متنوع و زمینه‌های فعالیت مختلف که وجود دارد بهره‌مند شوید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو