سه شنبه ١٣ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٣٩٦٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در مراسم بدرقه کاروان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
اربعین، ابزار قدرت نرم شیعه در برابر جنگ نرم دشمنان اسلام و ایران
حجت‌الاسلام عارفی گفت: پیاده‌روی اربعین بعد از هزار و اندی سال هنوز فوائد بی‌شماری دارد که یکی از آن فوائد، ایجاد وحدت مسلمین از سراسر کشورهای جهان و ابزار قدرت نرم شیعه در برابر جنگ نرم دشمنان اسلام و ایران به‌ویژه گروهک‌های انحرافی وهابیت و داعش است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم بدرقه کاروان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولین دانشگاهی در جوار قبور مطهر شهدای دانشگاه برگزار گردید.

حجت‌الاسلام عارفی در این مراسم با بیان اینکه اربعین یک سیکل چهل روزه انسان‌سازی است افزود: معمولا برای اکمال هر چیز معنوی، دانشمندان علم اخلاق و عرفان، دوره چهل روزه را مطرح می‌کنند. خداوند متعال نیز برای آمادگی حضرت موسی(ع) برای دریافت وحی، یک دوره چهل روزه را بیان می‌کند و می‌فرماید: «و واعدنا موسی ثلاثین لیله و اتممناها بعشر فتمّ میقات ربّه اربعین لیله و قال موسی لأخیه هارون اخلفنی فی قومی و اصلح و لا تتّبع سبیل المفسدین».

وی در ادامه با اشاره به مسیر چهل روزه اسرار کربلا و سفیران هدایتِ حضرت امام حسین(ع) از کربلا تا شام و از شام تا کربلا افزود: این مسیر یک سیکل تبلیغاتی بر علیه حاکمان ظالم و طاغوت زمان بود و اهداف امام حسین(ع) را به رخ جهان کشید و تا امروز ماندگار ساخت.

حجت‌الاسلام عارفی افزود: این است که بعد از هزار و اندی سال هنوز پیاده‌روی اربعین فوائد بی‌شماری دارد که یکی از آن فوائد، ایجاد وحدت مسلمین از سراسر کشورهای جهان و ابزار قدرت نرم شیعه در برابر جنگ نرم دشمنان اسلام و ایران به‌ویژه گروهک‌های انحرافی وهابیت و داعش است.

وی با اشاره به پاداش‌های معنوی و دنیوی اربعین افزود: اربعین علاوه بر پاداش‌های معنوی بسیار، آثار دنیوی ارزشمندی دارد که یکی از روشن‌ترین آنها ایجاد محبت و همدلی بین مردم مؤمن و شریف ایران و عراق است که این به معنای امنیت غرب ایران است.

این مراسم با بدرقه زائرین و اهدای بسته فرهنگی به آنها پایان یافت.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو