دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٣٩٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حسنی در جلسه مشترک مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی باستاد اقامه نماز استان اردبیل:
ضرورت تلاش همه‌جانبه و گسترده در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل ضمن تاکید بر ضرورت تلاش همه‌جانبه و گسترده در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز، گفت: زمانی ما مسبب ترویج گستردۀ فرهنگ اقامه نماز خواهیم شد که به آیۀ ۴۱ سورۀ مبارکه حج جامه عمل بپوشانیم.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در جلسه مشترک مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی با ستاد اقامه نماز استان اردبیل ضمن تاکید بر ضرورت تلاش همه‌جانبه و گسترده در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز، گفت: زمانی ما مسبب ترویج گستردۀ فرهنگ اقامه نماز خواهیم شد که به آیۀ ۴۱ سورۀ مبارکه حج «الَّذينَ إِن مَكَّنّاهُم فِي الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَآتَوُا الزَّكاةَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنكَرِ ۗ وَلِلَّهِ عاقِبَةُ الأُمورِ» جامه عمل بپوشانیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهمیت نماز در آیات و روایات، خاطرنشان کرد: بهترین روش آن است که اسرار نماز را بشناسیم و آن را به‌صورت علمی برای مخاطبین تبیین کنیم.

وی با ارائه گزارشی از نماز جماعت‌های برگزار شده در دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: در حال حاضر با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان نماز جماعت صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشاء در بخش‌های مختلف دانشگاه محقق اردبیلی اعم از خوابگاه‌ها، دانشکده‌ها و به‌خصوص در دانشکده‌های اغماری اعم از دانشکده‌های نمین، مشگین شهر و مغان برگزار می‌شود.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ادامه با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه محقق اردبیلی فوق‌العاده در زمینه‌های مختلف گسترده است، افزود: باید بکوشیم از ظرفیت و منابع موجود در جهت ترویج هر چه بیشتر فرهنگ اقامه نماز استفاده بهینه انجام گیرد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با ارزیابی مثبت برنامه‌های دانشگاه در خصوص نماز، رتبۀ حال حاضر دانشگاه را قابل تحسین برشمرد و تاکید کرد: به همت همۀ بخش‌های دانشگاه در سال‌های آینده شاهد افزایش چشمگیر این رتبه خواهیم بود.

الله‌شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه سعادت جامعه در ترویج فرهنگ اقامۀ نماز است، گفت: امروزه ارزش‌های دینی توسط دشمنان مورد حمله قرار گرفته است که اهداف اصلی آنها گمراهی جوانان است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت نماز تصریح کرد: همگانی شدن نماز، تبیین اهمیت آن و دسترسی آسان عموم مردم برای اقامه نماز از چکیده نکات منویات رهبر معظم انقلاب است که باید پیگیری و اجرایی شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو