شماره خبر :٥٤٣٤١٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧
 
در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد:
نشست علمی با موضوع «رسالت دانشگاهیان در تحقق الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت»
اولین نشست علمی با موضوع «رسالت دانشگاهیان در تحقق الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت» در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار گردید.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اولین نشست علمی با موضوع «رسالت دانشگاهیان در تحقق الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت» با حضور حجت‌الاسلام دکتر واعظی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه  قم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار گردید.

ابتدای این نشست علمی با خوش‌آمد گویی حجت‌الاسلام بامری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت همراه بود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام دکتر واعظی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه  قم ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه ولایت  و ایرانشهر که به نام شهر ولایت مزین است گفت: جهان ما در قرون اخیر شاهد ظهور تمدنی است که این تمدن ریشه‌های علمی دارد و پایه آن تمدن معاصر غربی علوم طبیعی و  انسانی است  و آنچه که ما به‌عنوان مدنیت معاصر غربی می‌شناسیم در واقع کاخی است که بر بنیان‌های رشد علوم طبیعی بنا شده است.

وی اظهار داشت: امروز در کشور و  در حوزه‌های مختلف اتفافات خوبی رخ داده که سیمای جامعه را تغییر داده که مبنای همه این اتفاقات خوب رشد همین علوم انسانی و طبیعی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ایران کشوری است  که دارای فرهنگ غنی و تمدنی بسیار قوی می‌باشد، اما امروزه متاسفانه با وجود آفت‌هایی مثل فضای مجازی عده‌ای از مردم دچار عدم خودباوری شده‌اند  که زمینه مبارزه با این مهم در غنی‌سازی  تفکرات علوم انسانی در جامعه فراهم می‌باشد.

ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  در ادامه یاد آور شد که هر تمدنی با یک فکر بزرگ و آرمان‌ها شکل می‌گیرد  و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و تفکر به اتخاذ الگوی بومی پیشرفت، برآمده از نیاز جمهوری اسلامی ایران در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است و دارای ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیادی هم می‌باشد.

حجت‌الاسلام واعظی ادامه داد: علوم انسانی به‌مثابه بستر و اصول نظری تمامی علوم، نقش و جایگاه مهمی در اقتصاد مقاومتی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دارد و  تحول و توسعه جامعه از جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی، توسعه اقتصادی، کارکردهای سیاسی و پرورش باورها و تفکرات در گرو پیشرفت و بومی‌سازی علوم انسانی است و باید بدانیم که توجه به کارایی‌ها و بومی‌سازی علوم انسانی، باعث رشد و بهبود عرصه‌های علمی جامعه و غنی‌سازی فرهنگ و رشد اقتصاد اجتماع خواهد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: دانشگاه‌ها  به‌مثابه موتور محرک هر نظام سیاسی محسوب می‌شوند و دارای کارکردها و کارویژه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دینی هستند و به طبع این ویژگی‌ها، کشوری در سطوح مختلف به موفقیت دست پیدا خواهد کرد که این سرمایه‌های اجتماعی در جریان حرکت به‌سوی پیشرفت به ایفای نقش بپردازند.

شایان ذکر است که این نشست در سالن کنفرانس دانشگاه ولایت و با حضور  اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو