يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٣٢٠٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد:
نشست هم‌اندیشی فعالان دانشجویی
نشست هم‌اندیشی دبیران و فعالان کانون‌ها، تشکل‌ها، شورای صنفی و هیئت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی دبیران و فعالان کانون‌ها، تشکل‌ها، شورای صنفی و هیئت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور حجت‌الاسلام عارفی مسئول نهاد دانشگاه، دکتر رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه، دکتر بارونی معاون دانشجویی فرهنگی، مسئولین و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی در دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، مسئول نهاد دانشگاه، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: یکی از ویژگی‌های شیعه، حق محور بودن است. امام حسین(ع) نیز یکی از اهداف قیام خود را مسئله حق‌گرایی و ایجاد اصلاح در جامعه فاسد خویش بیان می‌کند.

وی با اشاره به جوانب مختلف قیام امام حسین(ع) افزود: علت تبدیل شدن قیام اباعبدالله الحسین(ع) به یک جریان سیاسی، اجتماعی و عبادی، شعارهای بدون مرز ایشان است که نه مرز زمانی دارد و نه جغرافیایی، بلکه برای حق و حقوق انسان تدوین شده‌اند.

عارفی «ایثار» را حقیقتی جهانی دانسته و معنای آن را اینگونه بیان کرد: ایثار در مورد چیزی یعنی اینکه انسان خود به آن چیز نیاز دارد اما دیگران را بر خود ترجیح می‌دهد.

حجت‌الاسلام  عارفی با اشاره به اینکه اسلام واقعی روز به روز در جهان گسترش می‌یابد افزود: محور این حرکت، امام حسین(ع) است زیرا ایشان نقش ویژه‌ای در انسان سازی اسلامی داشته‌اند.

و در ادامه انقلابی بودن را ویژگی اصلی بیان کرده و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، اصل مهم انقلابی بودن است، فارغ از اصلاح‌طلب و یا اصول‌گرا بودن.

دکتر رشیدی‌نژاد نیز با بیان لزوم همکاری دانشجویان و مسئولین برای ایجاد محیطی شاد و پرنشاط در دانشگاه افزود: باید محیطی فراهم شود که با حفظ حرمت‌ها، همه بتوانند نقش خود را در دانشگاه ایفا کنند.

وی وظیفه اصلی دانشجویان را درس خواندن و تقویت بنیه علمی دانسته و لزوم وارد شدن آنها در مسائل هنری، سیاسی، فرهنگی و... را در کنار این وظیفه بیان کرد.

رشیدی‌نژاد همچنین وحدت و حفظ حرمت‌ها در محیط دانشگاه را ضروری دانسته و توجه به این مسائل را عاملی مهم در ارتقای سطح دانشگاه بیان کرد.

این نشست با هم‌اندیشی دانشجویان و مسئولین حاضر در جلسه پیرامون مسائل و مشکلات فرهنگی در دانشگاه ادامه یافت و در پایان، به سؤالات دانشجویان توسط مسئولین پاسخ داده شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو