پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٣٠٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام انوری در دیدار با اعضای انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز:
مهم‌ترین مؤلفه امید به آینده انقلاب، میزان ایمان ما به ربوبیت خداوند است
مسئول نهاد دانشگاه تبریز با اشاره به مولفه‌های امید به آینده انقلاب تصریح کرد: مهم‌ترین مولفه امید به آینده انقلاب، میزان ایمان ما به ربوبیت خداوند است. اگر امروز مقام معظم رهبری هم به آینده امیدوارند و قاطعانه از آینده روشن سخن می‌گویند به ایمان راسخ ایشان برمی‌گردد. ایمان به ربوبیت خداست که همه ما را نجات خواهد داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اعضای انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز با مسؤل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه دیدار کردند.

حجت‌الاسلام محمد انوری مسئول نهاد  دانشگاه تبریز در این جلسه ضمن محکوم نمودن حملات تروریستی اخیر در اهواز گفت: به اعضای شورای مرکزی جدید تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با تلاش در سال تحصیلی پیش‌رو در رسیدن به اهداف و آرمان‌های مجموعه موفق باشید. همچنین از زحمات شورای مرکزی قبلی که در شکل‌گیری این تشکل در دانشگاه تلاش فراوانی کردند نیز تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام انوری با اشاره به مولفه‌های امید به آینده انقلاب تصریح کرد: مهم‌ترین مولفه امید به آینده انقلاب، میزان ایمان ما به ربوبیت خداوند است. اگر امروز مقام معظم رهبری هم به آینده امیدوارند و قاطعانه از آینده روشن سخن می‌گویند به ایمان راسخ ایشان برمی‌گردد. ایمان به ربوبیت خداست که همه ما را نجات خواهد داد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به آیه شریفه «إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا» خاطرنشان کرد: در این آیه شریفه خدای متعال به آن دسته از مؤمنانی که ناامید شده‌اند، وعده پیروزی می‌دهد، اما برای تحقق آن وعده، دو پیش شرط بیان می‌کند، یکی «ایمان به رَبّ بودن خداوند» است و دیگری «استقامت». اما چرا خدای متعال در این آیه از کلمه رَبّ استفاده کرده است؟ چون ربوبیت خدای متعال و مربی بودن خدا دو بعد دارد که یکی دفع ضرر و دیگری جلب منفعت است. اگر ما اعتقاد به ربوبیت و مربی بودن خدای متعال داشته باشیم، باور کرده‌ایم که مربی ما را به مقصد می‌رساند و ضررها را دور و منفعت‌ها را جلب خواهد نمود و ما با اطمینان کامل در مسیر حق قدم خواهیم برداشت.

وی در ادامه افزود: سعی کنید در کنار تمام کارهای تشکیلاتی به تقویت ایمان فردی و جمعی بپردازید، با تقویت ایمان به استقامت در راه حق خواهید رسید مثل یاران امام حسین(ع) که با ایمان راسخ پای آرمان‌های حضرت ایستادند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در ادامه به ایجاد منظومه فکری منظم در تشکل و رصد جایگاه تشکل در مسیر پیشرفت تاکید کرد و افزود: در مسایل فرهنگی دانشگاه سعی کنید نقطه زنی کنید و همچنین نسبت خودتان با سایر تشکل‌ها را مشخص نمایید که این کار به هم‌افزایی شما در اجرای برنامه‌های فرهنگی و سیاسی منجر خواهد شد.

حجت‌الاسلام  انوری در پایان سخنان خود احیا و تقویت روحیه مطالبه‌گری در جوانان را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: جوانان مؤمن و انقلابی باید هوشیارانه وارد میدان مطالبه آرمان‌ها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شوند و در مقابل تخریب افکار عمومی، سد ایجاد کنند.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار صمیمانه، اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت به ارائه گزارش از عملکرد تشکل و همچنین به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و موانع و مشکلات پیش روی دانشگاه و تشکل‌‌ها را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو