سه شنبه ١٣ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٩٣٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام هاشمی در طرح ضیافت استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز:
تعلیم و تربیت یکی از موضوعاتی است که امروزه از آن غفلت شده است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز: تعلیم و تربیت یکی از موضوعاتی است که متأسفانه امروزه در گستره پرسرعت علم و دانش از آن غفلت شده است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز،  در طرح ضیافت استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز اظهار کرد: تعلیم و تربیت یکی از موضوعاتی است که متأسفانه امروزه در گستره پرسرعت علم و دانش از آن غفلت شده است. علم، همواره مانند شمشیر دولبه‌ای است که خوبی و بدی آن فقط در زمان کاربرد مشخص می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مهارت استفاده از دانش باید وجود داشته باشد، اضافه کرد: اگر این مورد در دانشجو وجود نداشته باشد، باید منتظر الگوهای ساختگی برای دانشجویان باشیم.

حجت‌الاسلام هاشمی ادامه داد: علم باید به‌گونه‌ای باشد که نگاه صرف منفعت‌طلبی در دانشجو پدیدار نشود و این همان کاری است که نظام سرمایه‌داری آن را ترویج می‌کند و نمونه‌های این موضوع، احتکار اقلام مورد نیاز مردم در روزهای سخت است.

وی با بیان اینکه آموزش کاربردی در دروس معارف باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: نقش استادان در تعلیم برای تربیت آینده‌سازان کشور حائز اهمیت است و در این مسیر باید از گفتمان عاشورا و محرم بهره گرفت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو