پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤١٩٣٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حسن عارضی در آئین فارغ‌التحصیلی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:
اولین راه بلوغ اخلاق حرفه‌ای شناخت خود انسان است
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی کردستان: اولین راه بلوغ اخلاق حرفه‌ای شناخت خود انسان است. وقتی انسان از خود شناخت کامل داشته باشد تعهد و مسئولیت پذیری هم به وجود می‌آید.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام حسن عارضی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در آئین فارغ‌التحصیلی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی، اظهار کرد: دغدغه اصلی در بحث تدریس دانشجویان، اخلاق حرفه‌ای است که اهمیت بسزایی در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه در جامعه پزشکی باید شاهد توسعه اخلاق حرفه‌ای باشیم، افزود: توسعه اخلاق حرفه‌ای رابطه مستقیم با نوع بینش، نگاه و شناخت خود و هستی دارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه اولین راه بلوغ اخلاق حرفه‌ای شناخت خود انسان است، ذکر کرد: وقتی انسان از خود شناخت کامل داشته باشد تعهد و مسئولیت پذیری هم به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه نباید فقط به ساحت فردی اخلاق توجه کرد بلکه باید توجه ویژه‌ای به ساحت اجتماعی نیز داشته باشیم، عنوان کرد: پزشکان طبق سوگندی که یاد می‌کنند نباید خدمات پزشکی را از مردم دریغ کنند و این در واقع همان ساحت اجتماعی اخلاقی است که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عارضی با اشاره به اینکه کلمه طبیب فقط مخصوص پزشک و بیمار نیست، بلکه به جامعه پزشکی ربطه داده می‌شود، بیان کرد: علم پزشکی تعهد و مسئولیتی سنگین بر عهده شما پزشکان است.

سیامک واحدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز با اشاره به اینکه پزشکان در لحظه بحرانی، انسانی را از رنج نجات می‌دهند، خطاب به فارغ التحصیلان پزشکی، افزود: اصول حرفه‌ای و اخلاق پزشکی را رعایت و پایبند باشید به آنچه که به عنوان اخلاق حرفه‌ای یاد گرفته‌اید.

واحدی با بیان اینکه پزشکان در جامعه مسئولیت اجتماعی سنگینی به عهده دارند، ذکر کرد: به عنوان پزشک، باید از لحاظ تفکر، عمل، پوشش، گفتار و تمامی رفتارها، الگویی برای جوانان جامعه باشید.

وی به فارغ التحصیلان توصیه کرد: در انجام کارها صداقت و جدیت داشته باشید و این مهم را سرلوحه فعالیت خود قرار دهید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با تاکید برای اینکه پزشکان باید مسئول و پاسخگو باشند، یادآور شد: پزشکان باید نسبت به بیماران مسئول و به خانواده‌های آنان پاسخگو باشند.

در ادامه این مراسم از ۲۴ نفر فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی کردستان تجلیل و در پایان متن سوگندنامه توسط دانشجویان قرائت شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو