دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٢٨٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧
 
دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد:
نشست هم اندیشی مسئولان مرکز خشت اول با مدیران مراکز مشاوره در شهر مشهد
مسئولان مرکز همسان گزینی خشت اول نشستی را با هدف تعامل و هم افزایی علمی و تجربی در حوزه ازدواج با تنی چند از مدیران مراکز مشاوره فعال در سطح شهر مشهد برگزار کردند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها نشست نشست هم اندیشی مسئولان مرکز خشت اول با مدیران مراکز مشاوره در شهر مشهد برگزار شد، مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به موضوع " همسرگزینی " به عنوان یکی از چالش های جدی در حوزه ازدواج، برضرورت ایجاد ساختارهای متناسب با فرهنگ بومی، در جهت آشنایی بهتر جوانان با یکدیگر و تحقق ازدواجی آگاهانه، بهنگام، آسان تاکید کرد.

دکتر طباطبایی از فعالیت های موثر دانشگاه و تجارب حاصل از آن در حیطه ازدواج نیز یاد کرد و گفت: از دل همین فعالیت ها، مرکز " مشاوره با رویکرد دینی خشت اول "در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شد که در طول یکسال فعالیت خود علاوه بر خدمات مشاوره ای، حدود 50 مورد ازدواج از طریق معرفی جوانان واجد شرایط در این مرکز به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: از دیگر فعالیت های دانشگاه در حوزه ازدواج، تاسیس مرکز  "مهر ماندگار" با ارائه 6 ساعت برنامه های آموزشی در دو مرکز بهداشتی وابسته به دانشگاه است که امیدواریم در ماه های آینده این امر بصورت الزام آور در همه مراکز بهداشت دانشگاه اجرا گردد.

مدیر مرکز همسان گزینی و مشاوره خشت اول نیز در این نشست ضمن تبیین فعالیت های مرکز و فرایندهای آن گفت: در سال گذشته بطور میانگین در هر هفته 20 مورد معرفی جهت ازدواج داشته ایم که در مجموع حدود 50 مورد آن به ازدواج منجر شده است، همچنین 200 نفر از زوجین که خود، گزینه موردنظرشان را به مرکز معرفی کرده بودند پس از طی فرایندهای مشاوره ای و علمی، موفق به ازدواج و تشکیل زندگی شدند که البته همه این افراد تا سه سال پس از ازدواج تحت حمایت و نظارت مرکز خواهند بود.

حجت الاسلام مجیدی بیلندی در ادامه ابراز امیدواری کرد: همفکری و هم افزایی علمی و تجربی مراکز مشاوره فعال در سطح شهر مشهد بتواند به ایجاد یک فرایند منسجم و اثرگذار در حوزه مهارتهای قبل و پس از ازدواج منجر شود.

در ادامه‌ی نشست، مدیران دیگر مراکز مشاوره‌ی شهر مشهد به ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مباحث مرتبط با ازدواج پرداختند که از جمله این نکات " ضرورت آگاهی بخشی و افزایش سواد جوانان در حوزه ازدواج، تقویت تعاملات وهمسو سازی برنامه ها و فعالیت های آموزشی مراکز مشاوره، ضرورت بازنگری در فرهنگ واسطه گری و جهت دهی آن به سمت واسطه گری علمی و تثبیت جایگاه علمی و قانونی مراکز مشاوره در سطح جامعه" بود.

گفتنی است؛ در این جلسه آقایان دکتر مدرس غروی دبیر علمی مرکز خشت اول، فائزی کارشناس مرکز مشاوره آستان مهر، اصغری پور مدیر مرکز مشاوره صدرا، تیموری مدیر مرکز مشاوره خانه روانشناسان مشهد، بهادرخان مدیر مرکز مشاوره اندیشه و رفتار و خانم عادلیان مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی حضور داشتند. جلسات دیگر این نشست در روزهای آتی برگزار خواهدشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو