دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٢٧٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧
 
حجت الاسلام پورذهبی:
بيكاري و مشكل مسكن نقس زيادي در كم شدن ازدواج بين جوانان داشته است
مسئول نهاد رهبری دانشگاه شهیدبهشتی گفت: امر ازدواج تحکیم خانواده و آسایش اجتماعی را به بار می‌آورد و دانشجویان نیز به این مسئله به شکل یک مقوله آرامش بخش نگاه می‌کنند و نسبت به ازدواج بی میل نیستند.

حجت الاسلام پورذهبی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شهیدبهشتی، پیرامون روند رشد ازدواج دانشجویی در دانشگاه گفت: ازدواج دانشجویی روند رو به رشدی در سال‌های اخیر نداشته است، اما کاهش آن چشمگیر هم نبوده است. دلیل این کاهش ازدواج دانشجویی را می‌توان مشکلاتی مثل مشکلات اقتصادی دانست، اما با توجه به آنچه که ما رصد می‌کنیم کاهش ازدواج دانشجویی ضربه زننده نبوده و اندک بوده است.

وی افزود: این مسئله کاهش ازدواج در بین جوانان فقط مختص به دانشگاه‌ها نیست بلکه در سطح کلی جامعه نیز این اتفاق به دلیل مسائل اقتصادی پررنگ‌تر شده است. آقایان به دلیل مشکلات مالی و نبود کار ازدواج نمی‌کنند و دختران نیز بعضا یک اشکالی که دارند این است که در ایام تحصیل اغلب تن به ازدواج نمی‌دهند و بعد که به مدارج بالاتری مثل ارشد و دکتری می‌رسند دایره انتخاب شان محدودتر می‌شود و افرادی را در حد خود می‌پسندند که این مسئله مقداری موجب لطمه خوردن و کم شدن ازدواج می‌شود.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: امر ازدواج تحکیم خانواده و آسایش اجتماعی را به بار می‌آورد و دانشجویان نیز به این مسئله به شکل یک مقوله آرامش بخش نگاه می‌کنند و نسبت به ازدواج بی میل نیستند، اما در گذشته شاید از نظر بنیه دولتی قوی‌تر بودیم، اما الان با وجود اینکه برخی از دانشگاه‌ها را داریم که خوابگاه‌های متاهلی دارند و به دانشجویان متاهل خدماتی ارائه می‌کنند صرف نظر از میزان کم یا زیاد هزینه‌ای که از دانشجویان می‌گیرند، باید خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند با خیرین مدرسه ساز و ... صحبت شود مبالغی را سرمایه گذاری کنند در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های جدید و مجهز برای متاهلین تاسیس کنند و در امر ازدواج برای دانشجویان سرمایه گذاری انجام دهند تا دانشجو زمانی که به فکر ازدواج می‌افتد از بابت سرپناه و مسکن آسوده خاطر باشد و به راحتی بتواند ازدواج کند. مشکل کار، مسکن و امثالهم موجب می‌شود تا دانشجو به سمت ازدواج نرود و از آن فاصله بگیرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو