دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١١٠٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام افلاکیان:
جهاد دانشگاهی با حمایت از فارغ‌التحصیلان می‌تواند مانع فرار مغز‌‌ها از کشور شود
معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان عنوان کرد: برنامه ریزی‌های دقیق و اصولی دشمن جهت خارج کردن نیرو‌های جوان انقلابی متخصص از کشور تهدیدی جدی برای جامعه است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام افلاکیان معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: مجموعه انقلابی جهاد دانشگاهی در راستای تحقق بخشی، به اهداف انقلاب فرهنگی و ضرورت ایجاد تحول در دانشگاه‌ها به دستور امام خمینی(ره) شکل گرفت.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری در مورد جهاد دانشگاهی فرموده‌اند «جهاد دانشگاهی از اول خواست بگوید که نیروهای مؤمن، حزب اللهی، انقلابی و کمر بستگان انقلاب آنچنان که دشمن می‌خواهد وانمود کند، عبارت نیستند از یک عده مردمی که از دانش، معرفت، تخصص و تجربه تهی هستند.» این مجموعه با اتکا به نیرو‌های مؤمن و انقلابی در جهت رفع نیاز‌های روز جامعه تلاش می‌کند.

حجت‌الاسلام افلاکیان اضافه کرد: جوانان مؤمن، انقلابی، متعهد، با دانش و متخصص مجموعه جهاد دانشگاهی، در مسیر درخشان اعتلای کلمةالله و تعالی فرهنگ اسلامی کشور همواره گام برداشته و در تحقق آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همانگونه که امام خمینی(ره) نیز فرموده‌اند، هدف تشکیل جهاد دانشگاهی، خودکفایی، بازسازی و توسعه کشور است در این میان این مجموعه با مباحث علوم دانش بنیان، علوم فضایی، هسته‌ای و... می‌تواند با تربیت نیرو‌های متعهد و انقلابی پلی بین دانشگاه‌ها و نیرو‌های متخصص و توانمند باشد.

وی با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی همواره از مدت زمان شکل‌گیری خود فعالانه وارد میدان شده است گفت: کارنامه درخشان جهاد دانشگاهی بیانگر آن است که این نهاد، تجلی‌گاه تعهد و فرهنگ ناب در محیط‌های علمی بوده است و نام جهاد، همواره با تبلور فرهنگ، معنویت و حفظ اصول وارزش‌های متعالی، عجین بوده است.

حجت‌الاسلام افلاکیان اظهار کرد:گسترش تحقیقات و شکوفایی استعداد‌های جوانان، توسعه امور فرهنگی، تبلیغ و ترویج هنر اسلامی، ایجاد امکانات بیشتر جهت تألیف ناشران، انجام تحقیقات کاربردی و حمایت از دانشجویان فارغ‌التحصیل از جمله برنامه‌هایی است که باید جهاد دانشگاهی در سه حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگ خود بگنجاند.

معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه فشار برنامه‌ای در حوزه جوانان و شکوفایی استعداد‌های آنها در جهاد دانشگاهی بیشتر از گذشته است، گفت: برنامه ریزی‌های دقیق و اصولی دشمن جهت خارج کردن نیرو‌های جوان انقلابی متخصص از کشور تهدیدی جدی برای جامعه است.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد، به‌روز شدن برنامه‌ها و تغییر برخی شیوه‌ها متناسب با سلایق روز جوانان از جمله مواردی است که باید این مجموعه انقلابی به آن توجه داشته باشد، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی با استعدادیابی و حمایت از فارغ‌التحصیلان دانشگاه می‌تواند مانع فرار مغز‌‌ها از کشور شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو