دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٠٧٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧
 
دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد؛
کارگاه‌های معرفتی غرب شناسی، تعلیم و تربیت اسلامی و تاریخ و تمدن اسلامی
نخستین دوره‌ جلسات معرفتی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۹۷، با برگزاری سه نشست کارگاهی با موضوعات «غرب شناسی»، «تعلیم و تربیت اسلامی» و «تاریخ و تمدن اسلامی» برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نخستین دوره‌ جلسات معرفتی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۹۷، با برگزاری سه نشست کارگاهی با موضوعات «غرب شناسی»، «تعلیم و تربیت اسلامی» و «تاریخ و تمدن اسلامی» برگزار شد. این جلسات در نیمه اول مردادماه و در قالب کارگاه‌های ۱۶ ساعته به مدت یک هفته در دانشکده داروسازی برگزار گردید.

در نخستین کارگاه از دورههای فوق که با عنوان غرب شناسی و با حضور دکتر ابوالفضل روحی برگزار شد موضوع روشنفکری دینی در اسلام و مسیحیت و مباحث مرتبط با آن ازجمله وحی و تجربه دینی، پلورالیسم دینی، هرمونوتیک متون مقدس و ماهیت دین و مسئله نجات مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در نشست کارگاهی تعلیم و تربیت اسلامی نیز که با حضور دکتر علی قائمی برگزار شد، اصول تربیت اسلامی و اهداف آن در بعد فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراحل و روش های تربیتی از دوران پیش از تولد تا پایان عمر و ثمرات تربیت اسلامی تبیین شد.

در نشست کارگاهی تاریخ و تمدن اسلامی دکتر هادی وکیلی به مبانی نظری اسلام و نحوه برخورد آن با فرهنگ و تمدن دیگر ملل اشاره و ضمن تبیین نحوه شکل‌گیری تمدن ایرانی اسلامی در ایرانِ پس از ساسانیان، جامعیت و رشد همزمان علم در سه حوزه علوم انسانی، تجربی و دینی را از مهم‌ترین شاخصه‌های ایران پس از اسلام  عنوان کرد.

گفتنی است؛ چهارمین جلسه کارگاهی دوره‌های فوق، ۱۶ الی ۲۰ مردادماه با موضوع «سبک زندگی» برگزار خواهد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو