شماره خبر :٥٤١٠٣٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٩ مرداد ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد:
برگزاری کارگاه عفاف و حجاب
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: خداوند متعال انسان را از دو جنس زن و مرد آفرید تا با یاری هم مسیر رشد و تکامل را بپیمایند، به همین خاطر رفع نیازهای عاطفی و جنسی این دو را به دست دیگری میسر ساخت و در ذات انسان غرایز و گرایش‌هایی از هر دو بعد عاطفی و جنسی قرار داد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به همت نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل کارگاه عفاف و حجاب با حضور مدیران شبکه های بهداشت و جمعی از کارکنان شبکه بهداشت مرکزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام واحدی‌زاده مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ابتدای سخنان خود در این مراسم به نعمت‌های الهی اشاره کرده و شکر حقیقی را در استفاده بهینه از نعمت‌های الهی دانست.

وی در ادامه به هدف از آفرینش انسان و جایگاه ویژه‌اش در جهان پرداخته و انسان را بزرگترین نعمت الهی دانست که قابلیت رسیدن به مقام خلیفه الهی و جانشینی خداوند در هستی را دارد.

حجت‌الاسلام واحدی‌زاده با بیان اینکه خداوند متعال انسان را از دو جنس زن و مرد آفرید تا با یاری هم مسیر رشد و تکامل را بپیمایند، ادامه داد:به همین خاطر رفع نیازهای عاطفی و جنسی این دو را به دست دیگری میسر ساخت و در ذات انسان غرایز و گرایش‌هایی از هر دو بعد عاطفی و جنسی قرار داد.

رئیس نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: این گرایش‌ها تنها وسیله همراهی، همسنگی و همسری برای رفع نیازهای همدیگر و کسب آرامش و اطمینان و کسب فضائل اخلاقی و صفات الهی است.

وی در ادامه افزود: اگر این گرایش‌ها کنترل و مدیریت نشود، به ابزاری برای نابودی انسان و گمراهی و انحراف انسان از مسیر عبودیت و مسیر تکامل تبدیل خواهد شد. تا جایی که غرایز، لجام انسان را در دست گرفته، انسان را به آتش شهوت و غضب غرق خواهد کرد.

وی در ادامه به لطف خداوند در بیان راهکارهای کنترل این غرایز اشاره کرده و گفت: خداوند متعال با شناخت دقیق از انسان، راهکارهای مناسب و ضروری  برای حاکمیت عقلانیت بر زندگی انسان و هدایت انسان به سوی جایگاه حقیقی و سعادت ابدی را ارائه کرده است و در تمام آموزه‌های دینی که در قرآن کریم و بیانات رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) در زمینه‌های عفاف و حجاب،کنترل چشم،کیفیت پوشش، زینت و رعایت روابط محرم و نامحرم در ارتباطات اجتماعی وجود دارد، خداوند به این مسئله اشاره نموده است.

حجت‌الاسلام واحدی‌زاده ادامه داد: سرنوشت جوامع غرب و شرق که هر کدام به نوعی دچار بحران‌هایی انسانی و هویتی شده‌اند و وضع نابسامان زن که به ابزار خوش‌گذرانی مردان بوالهوس تبدیل شده وهزاران فساد اخلاقی و رفتاری دیگر شاهد همین مسئله است.

کارگاه در ادامه به صورت پرسش و پاسخ ادامه یافت و حجت‌الاسلام واحدی‌زاده به پرسش‌های علمی و کاری در زمینه راهکارهای قانون انطباق شرکت کنندگان پاسخ دادند.برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو