دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٠٣٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٩ مرداد ١٣٩٧
 
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد:
نشست هم اندیشی مسئولان مرکز خشت اول با مدیران مراکز مشاوره
مدیر مرکز همسان‌گزینی و مشاوره خشت اول در این نشست ضمن تبیین فعالیت‌های مرکز و فرایندهای آن گفت: در سال گذشته به‌طور میانگین در هر هفته ۲۰ مورد معرفی جهت ازدواج داشته‌ایم که در مجموع حدود ۵۰ مورد آن به ازدواج منجر شده است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، روز گذشته در دفتر مرکزی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مسئولان مرکز همسان‌گزینی خشت اول نشستی را با هدف تعامل و هم‌افزایی علمی و تجربی در حوزه ازدواج با تنی چند از مدیران مراکز مشاوره فعال در سطح شهر مشهد برگزار کردند.

در مقدمه‌ این نشست مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به موضوع «همسرگزینی» به‌عنوان یکی از چالش‌های جدی در حوزه ازدواج، بر ضرورت ایجاد ساختارهای متناسب با فرهنگ بومی، در جهت آشنایی بهتر جوانان با یکدیگر و تحقق ازدواجی آگاهانه، به‌هنگام و آسان تاکید کرد.

طباطبایی از فعالیت‌های مؤثر دانشگاه و تجارب حاصل از آن در حیطه ازدواج نیز یاد کرد و گفت: از دل همین فعالیت‌ها، مرکز مشاوره با رویکرد دینی «خشت اول» در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه‌اندازی شد که در طول یک سال فعالیت خود علاوه‌بر خدمات مشاوره‌ای، حدود ۵۰ مورد ازدواج از طریق معرفی جوانان واجد شرایط در این مرکز به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: از دیگر فعالیت‌های دانشگاه در حوزه ازدواج، تاسیس مرکز «مهر ماندگار» با ارائه ۶ ساعت برنامه‌های آموزشی در دو مرکز بهداشتی وابسته به دانشگاه است که امیدواریم در ماه‌های آینده این امر به‌صورت الزام‌آور در همه مراکز بهداشت دانشگاه اجرا گردد.

مدیر مرکز همسان‌گزینی و مشاوره خشت اول نیز در این نشست ضمن تبیین فعالیت‌های مرکز و فرایندهای آن گفت: در سال گذشته به‌طور میانگین در هر هفته ۲۰ مورد معرفی جهت ازدواج داشته‌ایم که در مجموع حدود ۵۰ مورد آن به ازدواج منجر شده است. همچنین ۲۰۰ نفر از زوجین که خود، گزینه موردنظرشان را به مرکز معرفی کرده بودند پس از طی فرایندهای مشاوره‌ای و علمی، موفق به ازدواج و تشکیل زندگی شدند که البته همه این افراد تا سه سال پس از ازدواج تحت حمایت و نظارت مرکز خواهند بود.

حجت‌الاسلام مجیدی بیلندی در ادامه ابراز امیدواری کرد: هم‌فکری و هم‌افزایی علمی و تجربی مراکز مشاوره فعال در سطح شهر مشهد بتواند به ایجاد یک فرایند منسجم و اثرگذار در حوزه مهارت‌های قبل و پس از ازدواج منجر شود.

در ادامه‌ نشست، مدیران دیگر مراکز مشاوره‌ شهر مشهد به ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مباحث مرتبط با ازدواج پرداختند که از جمله این نکات ضرورت آگاهی بخشی و افزایش سواد جوانان در حوزه ازدواج، تقویت تعاملات و همسو‌سازی برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی مراکز مشاوره، ضرورت بازنگری در فرهنگ واسطه‌گری و جهت‌دهی آن به سمت واسطه‌گری علمی و تثبیت جایگاه علمی و قانونی مراکز مشاوره در سطح جامعه بود.

گفتنی است؛ در این جلسه مدرس غروی دبیر علمی مرکز خشت اول، فائزی کارشناس مرکز مشاوره آستان مهر، اصغری پور مدیر مرکز مشاوره صدرا، تیموری مدیر مرکز مشاوره خانه روانشناسان مشهد، بهادرخان مدیر مرکز مشاوره اندیشه و رفتار و عادلیان مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی حضور داشتند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو