دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٠٩١٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧
 
در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران؛
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران معرفی شد
عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با آرزوی موفقیت برای حجت‌الاسلام رجالی تهرانی، از حجت‌الاسلام طیبی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران قدردانی و اظهار کرد: وی برای قرارگرفتن دانشگاه در ریل انقلاب اسلامی تلاش فراوانی انجام داد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، محمدمهدی طهرانچی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که با حضور حجت‌الاسلام محمدیان همراه بود، ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) افتتاح رسمی مجتمع دانشگاهی سوهانک را اعلام کرد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با آرزوی موفقیت برای حجت‌الاسلام رجالی تهرانی از حجت الاسلام طیبی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران قدردانی و اظهار کرد: وی برای قرارگرفتن دانشگاه در ریل انقلاب اسلامی تلاش فراوانی انجام داد.

وی با بیان اینکه ایران در ورود مؤسسات علمی در عصر مدرن با دو مشکل بدفهمی‌ها و کج‌فهمی داخلی و خیانت‌ها و تحریم‌های خارجی روبه‌رو بوده است، بیان کرد: بدفهمی داخلی تقلیل‌دادن آموزش، تربیت و پرورش در آموزش عالی بود و دانشگاه به مفهوم آموزش‌دهنده صرف تقلیل داده شد.

طهرانچی افزود: تقسیم‌بندی دوران تربیت فرزند به سه دوره هفت‌ساله در اسلام حساب شده و برنامه‌ریزی شده است. اسلام برای هر کدام از این هفت سال‌ها برنامه دارد اما متاسفانه ما برای هفت سال سوم برنامه‌های مناسبی نداشته‌ایم. بخشی از این هفت سال را با کنکور و بخشی را با آموزش صرف در دانشگاه‌ها هدر دادیم، بنابراین فرزندان از تربیت و پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی بازماندند و این به دلیل بدفهمی‌های داخلی بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه می‌خواهیم از کلاس‌محوری به محیط رشد و تربیت ورود کنیم خاطرنشان کرد: یکی از دلایل طرح تجمیع در دانشگاه متبوع ما همین موضوع بود. بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی در حال گذار به دوران تربیت، آموزش و پرورش جوانان برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی است.

مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز در سخنان کوتاهی اظهار کرد: تا مدتی پیش مشکلات دانشگاه آزاد بسیار زیاد بود و بیشتر آنها به دلیل دستورات کلانی بود که از سوی مدیریت‌ها صادر و گاهی مانع فعالیت‌های ما در نهاد می‌شد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم طیبی افزود: آقای رجالی مدتی در دانشگاه سراسری بوده‌ و این باعث شناخت وی از محیط دانشگاهی می‌شود که امیدواریم مجموعه مدیریت و رؤسا با همکاری خود مشکل کمبود نیروی انسانی در دفاتر نهاد را برطرف کنند.

در این مراسم حجت‌الاسلام علیرضا رجالی‌ تهرانی به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان تهران معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام ابوالقاسم طیبی مسئول سابق این نهاد قدردانی شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو