دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٠٩١١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری:
لزوم تربیت مطلوب نسل جوان از دغدغه‌های بزرگ جامعه اسلامی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: شناخت آسیب‌های فرهنگی تنها راهی است که می‌توان با تکیه بر آن به تصمیم‌گیری و تعیین خط مشی برای پیشگیری و مقابله با آن‌ها پرداخت.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، یکصد و سی و پنجمین نشست مشترک مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان با معاونین و مدیران دانشجویی و فرهنگی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جوشقان قالی برگزار شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در سخنانی گفت: در اسلام و آموزه‌های فرهنگی آن، محیط به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابعاد مؤثر در آموزش فرهنگ و مسائل فرهنگی مورد تأکید قرار گرفته است. در دنیای امروزی با همه مسائل و مشکلات آن، لزوم تربیت مطلوب نسل جوان از دغدغه‌های بزرگ جامعه اسلامی است. نمود مشکلات اخلاقی و تربیتی و حمایت استعمارگران از این حربه‌ها در عصر حاضر بیش از پیش به چشم می‌خورد که شناخت این آسیب‌ها، تنها راهی است که می‌توان با تکیه بر آن به تصمیم‌گیری و تعیین خط مشی برای پیشگیری و مقابله با آن‌ها پرداخت.

او افزود: در همین راستا لزوم پرداختن هر چه بیشتر به مسائل دینی و فرهنگی ضرورت بیشتری پیدا کرده است که در این بین باید دانشگاه‌های ما در زمینه پرداختن به مسائل فرهنگی و اسلامی پیشرو و پیش‌قدم باشند.

حیدری عنوان کرد: با لطف خداوند و تلاش دانشجویان منتخب واحدهای دانشگاهی، شورای مشورتی دانشجویی شکل گرفت و جلسات این شورا برگزار شد با اقبال خوبی روبرو شد. البته مسائل و مشکلات دانشجویان باید در این شورا مطرح شود تا در این‌‌ خصوص بتوانیم مشکلات دانشجویان را حل کنیم.

وی تاکید کرد: ضیافت اندیشه رضوی ویژه دانشجویان، ضیافت اندیشه اساتید، انتخاب دبیران هم‌اندیشی واحدها، شکل‌گیری هیئت مصباح‌الهدی ویژه جامعه دانشگاهیان استان اصفهان و... از جمله برنامه‌هایی است که توسط نهاد استان انجام شده و یا در حال انجام است.

در این نشست حجت‌الاسلام غلام‌رضا سلیمانی، امام جمعه شهر جوشقان نیز تصریح کرد: مسئولیت شما در ارتباط با دانشجویان و نیز مسئولیت فرهنگی در دانشگاه‌ها با توجه به شرایط جامعه، مهم‌ترین مسئولیت است. دشمن، نسل جوان و دانشگاه‌ها را به‌عنوان هدف مورد حملات خود قرار داده است.

وی ادامه داد: دانشجویان و نسل جوان ما در معرض خطر هستند، لذا مسئولیت فرهنگی و انجام آن‌ها مسئولیتی بس خطیر است، پس قدر خود را بدانید، زیرا مسئولیت بسیار سنگینی را به‌عهده گرفته‌اید.

در ادامه جلسه غلا‌م‌رضا زرگری، رئیس مرکز جوشقان نیز عنوان کرد: مرکز جوشقان در سال ۸۸ در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار تأسیس شد. با کمک واحد کاشان، مرکز جوشقان راه توسعه را در پیش گرفت و کلیه هزینه‌های ساخت این مرکز توسط خیرین شهر جوشقان تأمین شده است که این دانشگاه در حال رشد در استان دارای ۳ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی با ۶ کارمند و بیش از ۶۰۰ دانشجو، یکی از دانشگاه‌های موفق استان محسوب می‌‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو