دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٠٨٠٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان:
دانشگاه سرسلسله پیشرفت‌های جامعه در ابعاد علمی، فرهنگی و اقتصادی است
حجت‌الاسلام حیدری گفت: تعابیر مقام معظم رهبری همانند دانشگاه تمدن‌ساز، فرماندهان جنگ نرم، افسران جوان عرصه جنگ نرم و تولید علم، حاکی از اهمیت این نهاد علمی و فرهنگی است.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان بیان کرد: تعابیر مقام معظم رهبری همانند دانشگاه تمدن‌ساز، فرماندهان جنگ نرم، افسران جوان عرصه جنگ نرم و تولید علم، حاکی از اهمیت این نهاد علمی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها هنوز با شاخصه‌های ترسیمی و نقشه راهی که مقام معظم رهبری نشان داده‌اند فاصله دارند، بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد در این دوره با شاخصه‌های ترسیمی رهبری نظام نزدیک‌تر شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: تعابیر مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه همانند، دانشگاه تمدن‌ساز، فرماندهان و افسران جنگ نرم در بعد فرهنگی و جهش علمی، تولید علم و تبدیل علم به ثروت در ابعاد علمی و پژوهشی نشانگر این واقعیت است که دانشگاه سرسلسله پیشرفت‌های جامعه در ابعاد علمی، فرهنگی و اقتصادی است و باید تلاش شود دانشگاه به این شاخصه‌ها نزدیک‌تر شود و ما باید برای همه فعالیت‌ها در دانشگاه پیوست‌های فرهنگی تعریف کنیم.

حیدری با بیان اینکه فقط رشد در رنکینگ‌های جهانی برای کشور مناسب نخواهد بود، افزود: باید سعی کنیم مقالات علمی دانشگاه‌ها در پیشرفت جامعه اثرگذار و در واقع بتوانند در تولید ثروت برای جامعه مفید واقع شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان تصریح کرد: برای موفقیت در رشد و اعتلای فرهنگی جامعه باید راهبردها و خط مشی‌ها، ارزیابی و سنجش اقدامات فرهنگی، اهتمام به مقوله کادرسازی و تربیت نیروی فرهنگی، توجه جدی به مقوله‌های الگوسازی و جریان‌سازی فکری و معرفتی، اولویت دادن به برنامه‌ها و رفتارهای جذبی به جای رفتارهای دفعی و نیز گسترش فعالیت در فضای مجازی و بومی سازی فرهنگی در دستور کار شوراهای فرهنگی دانشگاه‌ها قرار گیرد.

در این جلسه هر کدام از اعضای شورای فرهنگی نظر و دیدگاه‌های خود در رابطه با مسائل و مشکلات فرهنگی را بیان و حیدری توضیحات و راهکارهای فرهنگی را ارائه کرد.

در پایان جلسه حاضران به شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ادای احترام کردند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو