دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٣٩٣٠٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧
 
ه همت نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شد؛
مراسم نکوداشت حجت‌الاسلام والمسلمین مرحوم رازینی در دانشگاه بوعلی سینا
مراسم نکوداشت عالم عامل و اسوه اخلاق حجت الاسلام و المسلمین مرحوم رازینی مسئول اسبق دفتر نهاد در دانشگاه بوعلی سینا و علوم پزشکی همدان به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حجت الاسلام مصطفی رستمی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، روز سه شنبه 25 اردیبهشت مراسم نکوداشت عالم عامل و اسوه اخلاق حجت الاسلام و المسلمین مرحوم رازینی مسئول اسبق دفتر نهاد در دانشگاه بوعلی سینا و علوم پزشکی همدان به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه و با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حجت الاسلام مصطفی رستمی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.

در این مراسم بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور میهمانان در این نکوداشت گفت: عیار و ارزش انسان ها نزد خداوند متعال با ملاک و معیار اخلاق سنجیده می شود و هر کس عمل به علم خود کند و دارای صفات پسندیده اخلاقی باشد مورد تقرب حضرت پروردگار قرار می گیرد و همیشه نام نیک او پایدار خواهد ماند.

وی حاج آقای رازینی را مصداق عملی یک انسان و روحانی اخلاق مدار دانست و برای ایشان و حاج آقای وحیدی اولین مسئول نهاد دانشگاه بوعلی از خداوند متعال طلب مغفرت نمود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم گفت: افتخار من شاگردی ایشان است و مرحوم رازینی اسوه اعتدال و رفتارهای پدرانه با همگان بود.

دکتر غلامی افزود: این عالم ربانی معلمی دلسوز بود که هرگز بدنبال مطرح کردن خود نبود.

وی الگوسازی برای جوانان را یک نیاز دانسته و ادامه داد: مرحوم رازینی یک نمونه کامل و یک شخصیت محبوب درمیان نسل جدید بود.

وزیر علوم گفت: آنها که به دنبال تحقیر جامعه ما هستند بدانند الگوهایی چون حجت الاسلام والمسلمین رازینی چراغ راه آیندگان هستند.

حجت الاسلام رستمی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها نیز در ادامه مراسم با بیان خاطراتی از مرحوم رازینی گفت: از ویژگی های مرحوم حاج آقا رازینی شجاعت در نقد و امر به معروف و نهی ازمنکر بخصوص در برابر مسئولان بود.

رستمی افزود: ایشان بسیار وظیفه شناس و مسئولیت پذیر بود و همواره می گفت ما نوکر این نظام هستیم ما از دانشگاه حقوق می گیریم بنابراین باید همه مقررات و ضوابط تعیین شده را بعنوان یک کارگزار انجام بدهیم.

فرزند مرحوم رازینی نیز با قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: روحیه زهد و تکلف ایشان در منزل هیچ مزاحمتی برای ما وخانواده نداشت.

روح الله رازینی به ساده زیستی پدر اشاره کرد و افزود: او معقول و منطقی بود و نگاهش به جوانان مانند فرزندان خود بود و در همه حال یار و یاور دانشجویان و جوانان بود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز با تبیین فضایل اخلاقی مرحوم کمال الدین رازینی گفت: چتر محبت وی بسیار گسترده بود چنان که بسیاری از سلایق فکری، قومی و مذهبی ایشان را قبول داشتند.

آیت الله محمدی به صلاحیت مرحوم رازینی برای امامت جمعه همدان پس از آیت الله موسوی همدانی اشاره کرد و افزود: ایشان از گزینه های مطرح بود و همچون شمعی فروزان همه عاشقان ولایت را دورهم جمع می کرد.

در این مراسم همچنین از کتاب دفتر شعر و خاطرات این عالم گرانقدر رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین رازینی متولد سال ۱۳۲۸، استاد حوزه و دانشگاه، دارای دکترای معادل در رشته فلسفه و سوابق ۲۰ سال مسئولیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بوعلی سینا همدان، چهار سال امام جمعه موقت همدان و از مبارزان فعال و هماهنگ کننده جریان‌های سیاسی پیش از انقلاب اسلامی بود که در روز ششم اردیبهشت ماه سال 1388 دار فانی را وداع گفت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو