شماره خبر :٥٢٦٥٤٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٦
 
مسئول جدید نهاد رهبری در استان و دانشگاه محقق اردبیلی معرفی و منصوب شد
مأوا: طی مراسمی حجت الاسلام حسنی به عنوان سرپرست نهاد رهبری دانشگاههای استان اردبیل و مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی معرفی و منصوب شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در مراسمی با حضور حجت الاسلام تقوی مسئول امور دفاتر و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام حسنی به عنوان مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی منصوب و جایگزین حجت الاسلام مدبر شد.

همچنین در این مراسم از زحمات و تلاش های حجت الاسلام مدبر مسئول سابق نهاد رهبری در این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی تقوی مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور ضمن ارزیابی مثبت فعالیت‌های انجام گرفته شده توسط نهاد رهبری دانشگاه، خاطرنشان کرد: عاملی که سبب شده دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان یکی از کم حاشیه‌ترین دانشگاه های کشور باشد، وجود وحدت بین نهاد رهبری و مجموعه دانشگاه است.

وی افزود: اگر محیط دانشگاهی یک محیط توحیدی باشد در این صورت است که با وجود اختلاف سلیقه‌ها همه در کنار هم و برای رسیدن به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد.

حجت الاسلام تقوی ضمن تشکر از زحمات حجت‌الاسلام مدبر، تصریح کرد: آقای حسنی ضمن سرپرستی نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی، همزمان مسئولیت سرپرستی نهاد رهبری دانشگاههای استان اردبیل را هم بمدت یکسال برعهده خواهند گرفت.

دکتر صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی هر سال نسبت به سال قبل افزایش پیدا می‌کند، افزود: در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور، فرماندهی قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل به دانشگاه محقق اردبیلی واگذار شده است که در سال ۱۳۹۴ رتبه اول کشور و در سال ۱۳۹۵ رتبه دوم کشور را کسب کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه روحانیون استان اردبیل از مزایای نسبی این استان هستند، اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیف‌اله مدبر مسئول سابق نهاد نمایندگی در دانشگاه محقق اردبیلی زحمات قابل تقدیری در دانشگاه کشید و حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی مسئول جدید نهاد رهبری در این دانشگاه  یک روحانی آگاه و مردم‌دار است.

صادقی نسبت مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و روسای دانشگاه‌ها را نسبت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: اعتقاد به روحانیت یک اعتقاد قلبی است و هیچ موقع وجه اداری و سازمانی به وجه روحانیت غلبه نکرده است.

در ادامه حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ محقق اردبیلی نیز تاکید کرد: هر کسی که مسئولیتی برعهده آن شخص محول می‌شود باید شبانه‌روز برای انجام خدمت خود تلاش کند و طبق منویات مقام معظم رهبری هدفش ریاست نباشد، خدمت باشد.

وی خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران را همان خدمت در عصر و زمان اهل‌بیت علیهم‌السلام دانست و تصریح کرد: نهاد رهبری دانشگاه به تنهایی نمی‌تواند در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان بایستد و نیازمند وحدت دانشگاهیان است.

گفتنی است در این مراسم حجت‌الاسلام مدبر مسئول سابق نهاد رهبری دانشگاه با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه رشد چشمگیری داشته است، اظهار داشت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به عنوان راهبر عمل می‌کند و محور اصلی بیانات و خواسته‌های مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: سرعت تصمیم‌گیری در نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی بالا بوده است که یکی از عوامل آن وجود نمایندگی‌های این دفتر در دانشکده‌های مختلف دانشگاه است.

 


حجت الاسلام مدبر در پایان صحبت‌های خود با اشاره به هزینه کرد ۱۸۰ میلیون تومان برای مسجد دانشگاه محقق اردبیلی آن را به عنوان یکی از بارزترین فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در دانشگاه نام برد.

گفتنی است در پایان این مراسم ضمن قرائت حکم مسئولیت حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی هدایایی از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، سپاه حضرت عباس علیه‌السلام استان اردبیل، دانشگاه علمی و کاربردی استان و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به حجت‌الاسلام والمسلمین مدبر اهدا شد و از زحمات ایشان تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو