چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٢١٢٤٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
دانشگاه موتور محرک انقلاب است و روح انقلابی باید در دانشگاه زنده بماند
مأوا: برخی تلاش می کنند در کشور دو قطبی کاذب جنگ و صلح ، فقر و رفاه را تبلیغ کنند که باید از رواج آن جلوگیری کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام عارفی مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری را حفظ روحیه انقلابی مردم و مسئولین بیان کرد و گفت : دانشگاه موتور محرک انقلاب است و روح انقلابی باید در دانشگاه زنده بماند.

دکتر عارفی در نشست داخلی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان که هفته گذشته برگزار شد، ضمن بیان حدیثی در شان و منزلت علما و مقام شفاعت ایشان؛ مروجان و مبلغان معارف دینی را به شفاعت علمای اسلام بشارت داد.

وی در ابتدا به بیان اهمیت طرح راهبردی فرهنگی پرداخت و آن را یک تغییر رویکرد دانست و افزود یکی از اصول حاکم بر راهبردها باید موضوع دفاع از انقلاب و انقلابی گری باشد.

حجت الاسلام عارفی مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری را حفظ روحیه انقلابی مردم و مسئولین بیان کرد و گفت : دانشگاه موتور محرک انقلاب است و روح انقلابی باید در دانشگاه زنده بماند.

وی در ادامه انقلاب اسلامی را در مرحله تثبیت دانست و با اشاره به این نکته که اکثریت انقلابها در مرحله تثبیت دچار مشکل شده اند گفت: نباید غفلت کنیم؛ دشمنان در پی آن هستند که ثابت کنند گفتمان انقلاب اسلامی شکست خورده است.

دکتر عارفی بیان داشت:دشمن در پی تطهیر سازی رژیم پهلوی در ذهن نسل جوان  و دانشجو است. وی راه مقابله با این حرکت دشمن را بیان تاریخ و مفاسد دوران پهلوی دانست.

عارفی در ادامه به بحث انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: برخی تلاش می کنند در کشور دو قطبی کاذب جنگ و صلح ، فقر و رفاه را تبلیغ کنند که باید از رواج آن جلوگیری کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن بیان اهمیت حضور حداکثری در انتخابات و تاکید بر بی طرفی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛ حضورمسئولین نهاد، معاونین ایشان و نمایندگان ولی فقیه در فعالیتهای انتخاباتی را ممنوع دانست و از کارکنان نهاد و منتسبین به ایشان خواست تا از هرگونه موضع گیری و جانبداری از کاندیدای خاص در محیطهای اداری و دانشگاهی پرهیز کنند.

وی در این رابطه اظهار داشت: وظیفه ما دفاع از جایگاه شورای نگهبان است و هرکس از این شورا تایید گرفته باشد مورد تایید است.

دکتر عارفی در پایان به موضوع هنر و موسیقی در دانشگاه پرداخت و گفت: طبق نظر مقام معظم رهبری اجرای موسیقی در دانشگاه مانعی ندارد اما ما با اجرای کنسرت با آن شکل رایجش مخالفیم.

وی همچنین رویکرد نهاد رهبری در دانشگاه را حمایت از گروههای موسیقی دانشجویی برای اجرا در برنامه های دانشگاه دانست و افزود : طبق آیین نامه ترویج و آموزش موسیقی در دانشگاههایی که رشته هنر ندارند ممنوع است.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




آرشيو