شماره خبر :٥١٩٤٤٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥
حجت الاسلام حریزاوی اعلام کرد:
ارتقای نظام آموزشی محور فعالیتهای سال آینده حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خواهد بود
مأوا: تحول آموزشی و تغییر نظام آموزشی همراه با توسعه مراکز حوزه در سراسر کشور ، از برنامه های محور حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سال آینده خواهد بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام حریزاوی با اعلام این خبر گفت : مراحل نهایی تدوین این نظام آموزشی از مدتها قبل آغاز شده که با توجه به اهمیت آن ، پیش بینی می شود تا اواخر فروردین ماه به اتمام رسیده و برای بررسی نهایی به شورای راهبردی ارسال خواهد شد که براساس برنامه ریزی های انجام شده ، سال آینده ، سال اجرای نظام جدید آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خواهد بود .

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: در سال 95 ، اساسنامه جدید حوزه ، که ظرفیت های فراوانی برای ایجاد تحول در ساختارهای آموزشی و فرهنگی ، همچنین فعالیتهای جهادی در حوزه دارد ، تصویب شد ، که امیدواریم با تصویب آن شاهد تحول در  مراکز حوزه در سراسر کشور باشیم از دیگر فعالیتهای حوزه در سال جاری ، افزایش مرکز حوزه ، به ویژه مراکز اختصاصی دانشجویان دکتری و اعضای هیات علمی در دانشگاه های کشور بود.

وی افزود: در بخش آموزش ، علاوه بر تدوین نظام  جدید آموزشی ، که در سال 96 اجرایی خواهد شد ، شاهد افزایش دانشجویان علاقمند به تحصیل در مراکز حوزه علوم اسلامی به 6700 نفر در سراسر کشور بودیم ، این استقبال به گونه ای بود که به علت های مختلف از جمله کمبود فضای آموزشی، امکان جذب همه علاقمندان به کسب معارف الهی در مراکز فراهم نشد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ، برگزاری نشست سراسری گروههای جهاد علمی فرهنگی تشکیل شورای مرکزی این گروهها را از فعالیتهای دیگر حوزه در سال 95 برشمرد و افزود: فعالیتهای جهادی ، مکمل آموزشها علمی و فرهنگی حوزه و روح تمام فعالیتهای حوزه  است و بر همین اساس نیز فعالیتهای جهادی ، از اولویت های برنامه های حوزه در سال آینده خواهد بود.

دبیر هیات امنای حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت : توسعه آموزش های غیر حضوری و افزایش فعالیتهای مجازی از دیگر فعالیتهای حوزه در سال جاری بود که انتشار بیش از 150 درس از مراجع معظم تقلید و اساتید برجسته حوزه در کانال و سایت اطلاع رسانی حوزه نمونه ای از این فعالیتهای موفق بوده است که پیش بینی می شود انتشار این دروس در سال آینده ، به دو برابر افزایش یابد.

حجت الاسلام حریزاوی گفت : برگزاری نشست های فصلی مدیران مراکز ، تشکیل جلسات آموزشی و تخصصی ، تشکیل و توسعه هسته های تربیتی و افزایش فعالیتهای رسانه ای و تبلیغی در رسانه ملی و مراکز خبری  از برنامه های حوزه در سال 95 بود که این فعالیتها براساس تقویم تدوین شده ، افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو