حجت االاسلام واحدی زاده:

اسلام راستین عامل مهمی در رسوائی و بر ملا شدن حقیقت فرهنگ و تمدن منحط غربی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: دشمن با این حرکت، بار دیگر زبونی و چهره حقیر و پوشالی خود را نشان داده و ثابت کرد که اسلام راستین عامل مهمی در رسوائی و بر ملا شدن حقیقت فرهنگ و تمدن منحط غربی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت االاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در پی اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و تعرض به قرآن کریم، در بین دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل که در محوطه ستاد مرکزی دانشگاه تجمع کرده بودند و با فریاد لبیک یا محمد (ص) و مرگ بر صهیونیست، انزجار خود را از این اقدام بی شرمانه استکبار جهانی ابراز نمودند ضمن محکومیت این اقدام شنیع استکبار جهانی تصریح نمود: دشمن با این حرکت، بار دیگر زبونی و چهره حقیر و پوشالی خود را نشان داده و ثابت کرد که اسلام راستین عامل مهمی در رسوائی و بر ملا شدن حقیقت فرهنگ و تمدن منحط غربی است.

وی با اشاره به وضعیت جهان بعد از انقلاب اسلامی و موج بازگشت به فطرت و پذیرش دین پاک اسلام افزود: انقلاب اسلامی به رهبری خمینی کبیر و روح الهی ایشان، بازگشت بشر بریده از خدا به معنویت و عدالت خواهی و آزادی واقعی را به ارمغان آورد لذا با تزریق معنویت به جهان، رشد اسلام گرائی و ابلاغ پیام رحمت، مهربانی و مودت دین به تمدن پوشالی و تهی از معنویت فراگیر شد.

حجت الاسلام واحدی به ویژگیهای جامعه استکباری و جاهلیت مدرن که رهبری جامعه تهی از معنویت را به عهده دارد اشاره کرده افزودند: دو عنصر اصلی و مشترک جاهلیت اولی و جاهلیت مدرن شهوت و غضب است که انسان بریده از خدای غرب در دست آن اسیر است و نتیجه آن، افول ارزشهای انسانی، فساد و بی بندو باری،گسست خانواده گسترش ظلم و تجاوز به حقوق انسانها، نا امنی، کشتار بی گناهان، برده داری نوین است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ادامه به مواردی از اقدامات استکبار و جهان غرب مثلث شوم (آمریکا،صهیونیسم و جهان غرب) اشاره کرد:
۱.ارائه چهره خشن از اسلام و مسلمانان، ایجاد و پشتیبانی از داعش و قبل آن طالبان و گروه های خشن و افراطی در سراسر جهان با نام اسلام.

۲.حمایت سطوح رسمی و دولتی از کشورهای مرتجع عربی، معرفی آنان به رهبری کشورهای اسلامی و همراه سازی آنها با غرب.

۳. اقدامات رسانه ای: ارائه تصویر منفی از اسلام،تروریسم خواندن مسلمانان.

۴.اقداماتی موهن که از سر استیصال و درماندگی مقابله منطقی با اسلام، انجام می دهند: مانند استفاده ازکاریکاتور،فیلم و کتاب و ... استکبار با استفاده از سست ترین روش ها و ابزارها در واقع به تروریسم دینی و مذهبی دست می زند و با توهین به مقدسات اسلام و در واقع ادیان الهی، ذات پلید و شیطانی خود را آشکار می‌کنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، هدف اصلی استکبار جهانی را مقابله با اسلام، حرکت معنوی انقلاب اسلامی و رشد اسلام گرائی دانست. ایشان افزودند: بر اساس آمار های رشد جمعیتی، رشد اسلام و مسلمانان در غرب در فاصله ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ با رشد ۷۳ درصد با سریعترین رشد جمعیت، در سال ۲۰۷۰ جمعیت مسلمانان از مسیحیان بیشتر خواهد بود. لذا استکبار ، اسلام و مسلمانان را به عنوان تهدیدی برای امنیت و ارزش‌ها غربی دانسته و از روی استیصال به چنین حرکت های سخیف دست می‌زنند.

حجت الاسلام واحدی زاده با اشاره به برخورد رئیس جمهور فرانسه با این بی حرمتی به ۲ میلیارد مسلمان افزودند: استفاده ابزاری از اصطلاح آزادی بیان و عقیده از طرف مکرون، رئیس جمهور فرانسه در واقع تأیید آن و چراغ سبزی است به ادامه آن. اما همینان نسبت به هلوکاست و فقط تردید در وقوع آن و مظلومی نمایی دروغین صهیونیسم، آزادی بیان را رد کردند و با حبس و زندان جواب می‌دهند.

واحدی زاده با اشاره به نتایج چنین حرکت های افزودند: این حرکات سخیف و از روی استیصال جهان غذا در نهایت رسوائی، بی منطقی و حاکمیت تفکر قرون وسطائی بر جهان غرب را در پی داشته و از طرفی بر وحدت و انسجام مسلمانان و جهان اسلام بر حول محور نورانی و رحمه العالمین رسول گرامی اسلام روز بروز بیشتر خواهد کرد البته بشرط آگاهی، بصیرت و انجام اقدامات اعتراضی و بیدارگرایانه.

در ادامه نیز متن بیانیه دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل در محکومیت این اقدام سخیف خوانده شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم يريدون ليطْفؤا نور اللّه بأفْواههمْ و اللّه متمّ نوره و لوْ كره الْكافرون «۸» آنان تصميم دارند كه نور خدا را با دهان‌ها (و سخنان و افتراها)ى خود خاموش كنند، در حالى كه خداوند كامل كننده نور خويش است، هرچند كافران ناخشنود باشند.

اقدام تحریک آمیز و زشت سیاستمداران بیمار فرانسوی و دولتمردان غربی به بهانه آزادی بیان در تایید جنایت هولناک و عمل سخیفانه و تعمدی قلم بدستان مزدور شاغل در «نشریه شارلی ابدو» در توهین به محضر قرآن کریم و ساحت معصوم و مطهر حضرت رسول اعظم اسلام(ص) چهره ضد اسلامی شان را بیش از پیش آشکار نموده و موجب جریحه دار کردن قلوب میلیونها انسان مومن و مسلمان، و خشم مقدس آنان را فراهم نموده است.

همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «ملت های مسلمان به ویژه کشورهای غرب آسیا ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه حساس باید هرگز دشمنی های سیاستمداران و سردمداران غربی را نسبت به اسلام و مسلمین فراموش نکنند». مطمئناً این امر بدلیل ترس از نفوذ و گسترش آموزه¬‌های مبتنی بر وحی الهی- اسلامی و فطرت پاک بوده و آشکارا در تعارض با منافع نامشروع استکبار جهانی می¬ باشد و چون دست¬اندرکاران این¬گونه رسانه¬‌های وابسته به صهیونیست جهانی توان رویارویی صحیح با منطق استوار دین مبین اسلام را ندارند اقدام به انجام حرکات خبیثانه ای از این نوع می‌زنند.

مبرهن است که اینگونه فعالیت از سر استیصال و انفعال می¬ باشد و ان شاءالله عاقبت خوبی نیز برای عاملان آن به دنبال نخواهد داشت.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به همراه ملت شریف و صبور ایران و همه مسلمانان و علما و فرهیختگان اهانت این نشریه زرد فرانسوی را به ساحت مقدس و نورانی پیامبر اعظم(ص) به شدت محکوم کرده و همه دانشگاه های جهان اسلام و آزادگان جهان دعوت می‌نماید، این اقدام غیر انسانی را محکوم نمایند. از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سایر مسئولان مرتبط انتظار دارند اقدامات قانونی و دیپلماتیک لازم را برای برخورد با این اقدام قبیح را با عزت تمام انجام دهند. و لینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز.
                                                                                                                                                                  بیانیه دانشگاهیان علوم پزشکی اردبیل

کلمات کلیدی

تصاویر