حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده:

وجود شهید از نور خدا جلوه‏‌گر شده است

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با حضور در منزل شهید حسین علوی در روستای «بنه‌گز» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجدید میثاق با امام شهدا با خانواده معزز شهید علوی دیدار و از خانواده‌ او تجلیل کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در دیدار با خانواده شهید حسین علوی با بیان اینکه بازدید از خانواده شهدا که عزیزترین و والاترین دارایی زندگی خود را خالصانه تقدیم پروردگار کردند و برای خود ذخیره آخرت خریدند، افتخار بزرگی است، گفت: خداوند متعال در عین اینکه به جهاد علمی توصیه‌های زیادی کرده است، درباره جهاد و جهاد دفاعی نیز توصیه‌هایی خاص دارد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با عنوان اینکه شهید پاک و طاهر از دنیا به سوی پروردگار عروج می‌کند، توضیح داد: مقام شهادت به حدی ارزشمند است که نخستین قطره خون شهید که بر زمین می‌ریزد، خداوند سبحان و رحمان، تمام گناهان او از حق‌الله را می‌ریزد و شهید پاک و مطهر از این دنیا رخت برمی‌بندد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر لباس رزم شهید را کفن او دانست و بیان کرد: حتی پیغمبر خدا اگر فوت کند باز هم باید او را غسل داد، کفن کرد و سپس به خاک سپرد در حالی که شهید از این دستور الهی مستثنی است؛ کسی که در راه خدا کشته می‏‌شود، کفنش لباس تنش است.

قاضی‌زاده با تأکید بر اینکه شهید دارای یک مقام روحانیت و تقدس خاصی است که وجودش از نور خدا جلوه‏‌گر شده است، ادامه داد: قلب شهید از نور خدا تابنده است، مقام و جایگاه شهید به حدی والاست که شهید روز قیامت نیز با همان لباس رزم حاضر می‌شود تا همگان به عظمت جایگاه شهید اشراف داشته باشند.

وی با یادآوری کلام خداوند در سوره واقعه اظهار کرد: خداوند برای هر کار خیری که با اخلاص انجام شود، پاداش در نظر دارد و برای عمل ارزشمندی مانند شهادت نعمات بسیاری وعده داده است. وی ادامه داد: خداوند خود نعمت جان را به انسان ارزانی داشته و در حقیقت خدا مالک جان انسان است اما وقتی با شهادت این نعمت را به خداوند بازپس می‌دهیم، انگار خداوند مالک نبوده و بهترین خریدار جان مخلوق بوده و بالاترین هدیه موجود در عالم هستی به ذات پروردگار تقدیم شده است.

کلمات کلیدی