رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد:

پخش زنده و مجازی برنامه«سمت حرم» ویژه ایام اربعین حسینی با عنوان «موکب»

حجت الاسلام مرتضی مطهری پور،رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان از برپایی طرح «سمت حرم» ویژه ایام اربعین حسینی از سوی ستاد خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان از برپایی طرح «سمت حرم» ویژه ایام اربعین حسینی از سوی ستاد خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممانعت از پیاده‌روی و زیارت زائرین اربعین؛ تصمیم بر آن گرفتیم که برنامه های مناسبتی ویژه این ایام را برای شبکه های اجتماعی لبیک تولید و به مخاطبان دانشگاهی کشور عرضه کنیم.

حجت الاسلام مطهری پور گفت: برنامه«سمت حرم»در دهه اول محرم سال جاری کلید خورد و با استقبال پرشور مخاطبان و کاربران شبکه های اجتماعی لبیک که از قشر جوان و دانشگاهی کشور هستند مواجه شد. به دنبال پیگیری های مخاطبین بر ادامه این برنامه، مصمم شدیم سلسله برنامه های سمت حرم را در مناسبت های مختلف مذهبی با عناوین مختلف تولید و اجرا کنیم.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد:طرح «سمت حرم» ویژه اربعین حسینی با عنوان«موکب»با برپایی استودیوی مجازی لبیک همزمان با شب و روز اربعین، اجرا خواهد شد و شامل برنامه های: پخش زنده از حرم های مطهر اهل بیت(علیهم السلام)، روایتگری، مداحی، پخش کلیپ از سفرهای زیارتی دانشگاهیان و ... است که شب و روز اربعین از ساعت ۱۷:۰۰ به صورت زنده از صفحه لبیک در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آدرسlabbayk.ir@پخش می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر بخش های ویژه برنامه «موکب»، زیارت نیابتی در روز اربعین، فراق اربعین، ختم قرآن کریم هدیه به امام حسین(ع) و ختم صلوات جهت تعجیل در فرج و شرکت در قرعه کشی روزانه است که علاقمندان می‌توانند در هنگام پخش برنامه از طریق یک کد USSDبه شماره #۲۵۴۲۵*۶۶۵۵* به صورت رایگان در این طرح شرکت کنند.

حجت‌الاسلام مطهری پور گفت: از میان دنبال کنندگان سلسله برنامه های «سمت حرم»هر شب قرعه کشی و به دو نفر نگین انگشتری حرم مطهر سیدالشهدا(علیه السلام) اهدا خواهد شد.

گفتنی است، سلسله برنامه «سمت حرم» در ایام رحلت رسول اکرم(ص)،شهادت امام حسن مجتبی(ع)و شهادت امام رضا(ع) نیز اجرا می شود که اطلاع رسانی آن متعاقبا از سایت لبیک انجام خواهد شد.