با همکاری دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

پادکست صوتی «روح الله» تولید شد

به همت آقایان امیر محمد لعلیان، علی غلامی و فاطمه نورزاده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با همکاری نهاد این دانشگاه پادکست صوتی «روح الله» را تولید کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به همت دانشجویان و دفتر نهاد در دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت حیدریه به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه)، پادکست صوتی «روح الله» تولید و منتشر شد.

حجت الاسلام صافدل، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه در این باره ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(قدس سره شریف)، گفت: یاد و خاطره امام راحل(رحمه الله علیه) با شهیدان عجین شده و در همین راستا، پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان این که شناخت شاخصه‌های راه امام برای تداوم انقلاب و حفظ دستاوردهای آن از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: امروزه باید ابعاد شخصیتی امام راحل بیشتر در جامعه به ویژه برای نسل جوان تبیین شود.

صافدل احیای مبانی و اصول فکری امام(رحمه الله علیه) را به عنوان راهبرد اصلی نظام، ترویج، تعمیق و توسعه اندیشه‌های امام(ره) به عنوان مسیر آینده انقلاب و تبیین شخصیت فکری و عملی آن حضرت و معرفی به نسل های آینده انقلاب را از جمله عواملی عنوان کرد که باید در مسیر پیش روی نظام اسلامی بدان توجه ویژه ای صورت گیرد.

حجت الاسلام صافدل در ادامه افزود: در همین راستا پادکست صوتی «روح الله» با هدف تبیین سلوک و منش بزرگوارانه حضرت امام(راحل) و انس بیش تر نسل جوان با بنیانگذار کبیر انقلاب تولید شده است چراکه امروز جامعه بیش از هر زمان تشنه تبیین اندیشه و فکر ایشان در عرصه‌های گوناگون بوده و در همین راستا، امیدواریم این فعالیت‌های فرهنگی گام موثری را در راستای ترویج و تبیین آرمان‌ها و گفتمان امام راحل(ره) در جامعه بردارد.

وی با اشاره به دیگر شاخصه مهم حضرت امام یعنی حرکت بر مبنای اصول انقلابی و دشمن شناسی، خواستار ارتقای بصیرت و آگاهی‌های سیاسی اجتماعی در قشر نخبگانی به ویژه اساتید عزیز و دانشجویان فرهیخته گردید و مسلح شدن این قشر علمی و نخبگانی کشور به ابزار معرفتی حضرت امام و پایمردی بر صراط مستقیم انقلاب و دفاع از خط سرخ ولایت براساس منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) را مورد تاکید قرار داد.

شایان ذکر است؛ امیرمحمد لعلیان، دانشجوی ترم ۵ علوم آزمایشگاهی، علی غلامی، دانشجوی ترم ۵ پرستاری و فاطمه نورزاده، دانشجوی ترم ۲ بهداشت محیط، از دانشجویان فعال کارگروه رسانه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به ترتیب گویندگی، تنظیم و کار و همچنین تدوین متن ادبی این پادکست ارزشمند را برعهده داشتند.

کلمات کلیدی