علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه

پادکست «سلام علی الحسین» تولید و منتشر شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پادکست «سلام علی الحسین»، ویژه فرارسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان به همت آقایان امیر محمد لعلیان، علی غلامی و همچنین سرکارخانم زهرا قاسمی، به عنوان سه نفر از فعالان کارگروه رسانه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تولید و منتشر شد.

حجت الاسلام صافدل، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه با بیان این که قیام امام حسین(ع)، یک قیام آزادی بخش است و غیر مسلمانها هم برای آزادی کشور از قیام عاشورا الهام گرفته و به آن اقتدا می‌کنند، گفت: امروزه ما بیداری اسلامی را در جهان اسلام شاهدیم که همگی نشأت گرفته از قیام اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی ادامه داد: بنابراین هرکس در هرنهضتی به چنین معلم شهادتی اقتدا کند به آزادی دست خواهد یافت و مسلمانان جهان اسلام در تمام نقاط جهان پرچم امام حسین(ع) را نماد آزادی بخش و مبارزه با ظلم استبداد تلقی می کنند و با این نگاه، نتیجه هر انقلاب در مسیر ایمانی به ثمر خواهد رسید.

وی با بیان این که ابراز علاقه به اباعبدالله الحسین(ع) یک دستور قرآنی بوده و سید و سالار شهیدان شخصیتی مشترک بین ادیان ومذاهب شناخته می شود، عنوان کرد: امام حسین(ع)اسوه آزادی وآزادگی بشریت هستند.

وی با بیان این که دین مقدس اسلام با خون اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان زنده مانده است، ابراز کرد: زنده نگه داشتن یاد سرور وسالار شهیدان و قیام آن حضرت باعث تقویت دین و باورهای ایمانی شده و به واقع، درس ها و عبرت هایی که شیعه وسنی از عاشورا اخذ می کنند، درس زندگی توأم با عزت ودوری از خواری وذلت است.

وی ادامه داد: واقعه کربلا و خلق حماسه عاشورا، تجلی پرشکوه ترین لبیک به ندای امام امت، سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود که آشکارا در ذهن تاریخ ماندگار شد.

کلمات کلیدی

صوت ها