علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه

پادکست «آسمان هشتم» تولید و منتشر شد

حالا هم کم نیستند آدم‌های پریشان حال و دست تنگ که با این شرایط پیش آمده کشور امکان سفر ندارند، خیلی ها از میان ما رفتند اما با یادآوری صدای نقاره‌ها، خنکای رواق‌های حرم امام رضا (ع) و زمزمه صلوات خاصه ایشان آرام می‌گیرند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پادکست «آسمان هشتم» ویژه ولادت هشتمین خورشید تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به همت آقایان امیر محمد لعلیان و علی غلامی و همچنین سرکارخانم فاطمه نورزاده، به عنوان سه نفر از فعالان کارگروه رسانه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تولید و منتشر شد.

قدیمی‌ها می‌گفتند سفر مشهد و زیارت امام رضا (ع) نصیب هرکسی نمی‌شود؛ توفیق می‌خواهد، دعوتی است.

حالا هم کم نیستند آدم‌های پریشان حال و دست تنگ که با این شرایط پیش آمده کشور امکان سفر ندارند، خیلی ها از میان ما رفتند اما با یادآوری صدای نقاره‌ها، خنکای رواق‌های حرم امام رضا (ع) و زمزمه صلوات خاصه ایشان آرام می‌گیرند.

حجت الاسلام صافدل، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی و دولتی تربت حیدریه در این راستا، ضمن عرض تبریک فرارسیدن سالروز ولادت ثامن الحجج، علی بن موسی الرضا(ع) گفت: وجود با برکت امام رضا(ع) حقیقتاً استوانه‌ای برای کشور، شیعیان جهان و امت اسلامی می باشند.

وی با بیان این که سیره علمی، اجتماعی و سبک زندگی معرفتی ثامن الحجج(ع) می‌تواند نجات‌دهنده بشر و سکوی اوج گیری به سوی کمالات معنوی، اخلاقی و اجتماعی باشد، تصریح کرد: یکی از عوامل و زمینه هایی که پیوند با اهل البیت(ع) را تقویت می کند، ارتباط معنوی و عاطفی با حضرات معصومین(ع) و نگاه کاربردی به آموزه های متعالی آنان در حوزه های مختلف زندگی است که هرچه مستحکم تر باشد، برنورانیت و پایه های ایمانی افراد نیز افزوده می شود.

  وی با بیان اینکه امام رضا(ع) تلاش کرد تا بنیاد امامت را در دل مردم مستحکم نماید، بیان داشت: با اینکه خاندان بنی‌عباس تلاش می‌کردند تا بین امام و مردم جدایی افکنند اما منش کریمانه حضرت و تدبیر والا و دقیق ایشان در صحنه برخورد با حاکمان و مواجهه با مردم فضای محبت و ارادت به اهل البیت(ع)، آگاهی و بصیرت در تشخیص حق از باطل و پرده برداری از کید خائنان و حاکمان فاسد زمان را میان همگان ایجاد نمود.

حجت الاسلام صافدل سبک زندگی امام رضا(ع) را موجب نشر معارف اهل‌بیت دانست و عنوان کرد: در رفتارهای حضرت رضا(ع) منش و سلوک اخلاقی، رفتاری و تدابیر حکیمانه آن حضرت، می تواند الگوی مسئولین و جوانان امروز باشد که به واقع، بهترین پاسداشت و ابراز ارادت به وجود آن امام همام نیز همین تعمق در سیره رضوی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به ضرورت توسل به ثامن الحجج(ع) در راستای رهایی مردم از بلیه این روزهای کشور، عنوان کرد: این روزها که ایران اسلامی و دیگر کشورهای منطقه و جهان گرفتار این ویروس شده و توفیق حضور در آستان آن حضرت برای بسیاری از مردم سلب گردیده، پسندیده است همگان با تقرب قلبی به بارگاه هشتمین خورشید تابناک ولایت، ابراز ارادت نموده و رفع بلایا و استجابت دعاها را که در راس آن ها فرج حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) قرار دارد، از خداوند متعال طلب کنند.

 دریافت پادکست

کلمات کلیدی

صوت ها