در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صورت گرفت:

نشست هیات رئیسه نهاد با مسئولان دفاتر دانشگاه‌های استان گیلان

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در جلسه مشترک هیات رئیسه نهاد با مسئولان دفاتر دانشگاهی استان گیلان گفت: استان گیلان مسائل و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و بنده تقاضا دارم که با وجود تمامی این مسائل همکاران ما به آن هدف مقدس که دفاع از انقلاب و نمایندگی دین در جامعه جوان کشور است، توجه بیشتری نمایند و ماموریت‌های خود را با تمام توان انجام دهند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در جلسه مشترک هیات رئیسه نهاد با مسئولان دفاتر دانشگاهی استان گیلان گفت: نکاتی که دوستان مطرح کرده‌اند نکات کاربردی و پیشنهادات خوبی بود که باید در بخش‌های مختلف نهاد بررسی شود. یکی از تحولات اخیر نهاد، فعال کردن شورای راهبردی نهاد است که در ذیل آن ۵ کارگروه در حوزه‌های مختلف جلسه تشکیل داده و پیشنهادات شما عزیزان در این کارگروه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و ممکن است به تصمیم‌های مهم منجر شود.

وی در ادامه افزود: بخشی از پیشنهاداتی که ارائه شد به تصمیم‌های اجرایی بر می‌گردد؛ ما از نظر بودجه دچار مشکلاتی هستیم اما با این وجود تلاش شده که کارها به بهترین نحو صورت بگیرد .چابک سازی نهاد هم یکی از  موضوعاتی است که در حال پیگیری است. طرح‌ها و برنامه‌هایی هم در معاونت فرهنگی سیاسی در موضوع ازدواج دانشجویی و حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در حال برنامه‌ریزی است که با قدرت و اهتمام بیشتری ان‌شاءالله دنبال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: استان گیلان مسائل و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و بنده تقاضا دارم که با وجود تمامی این مسائل همکاران ما به آن هدف مقدس که دفاع از انقلاب و نمایندگی دین در جامعه جوان کشور است، توجه بیشتری نمایند و ماموریت‌های خود را با تمام توان انجام دهند و ما را از نکات، نظرات و پیشنهادات خودشان بهره‌مند نمایند.

در ادامه این جلسه خانم علیپور مسئول واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: یکی از موضوعات مهم که خوب است در محیط دانشگاهی انجام شود بحث واسطه‌گری ازدواج در دانشگاه‌هاست و خوب است که شبکه‌ای برای آن طراحی شود تا این موضوع وساطت خیر برای امر ازدواج پیگیری شود و در راستای آن می‌توان بحث‌ها و آموزش‌های مرتبط با این امر را به نحو احسن در دانشگاه‌ها برگزار کنیم .

در ادامه حجت‌الاسلام رنجبر رابط منطقه دو دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: وجود دفتر نهاد در دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان یکی از ضرورت‌ها  است؛ وضعیت موجود باعث می‌شود کارها درست پیش نرود و رابطین نتوانند انجام ماموریت‌ها را پیگیری نمایند و خواسته اول بنده این است که هر چه زودتر این امر انجام شود  تا بتوانیم تاثیرگذاری بیشتری در محیط دانشگاه و در بین دانشجویان در راستای اهداف انقلاب داشته باشیم.

عاملی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان گیلان گفت: درباره دانشگاه فرهنگیان با مسائل و مشکلات روبرو هستیم و این مشکلات شامل مسائل مدیریتی و ساختاریست که به همین دلیل باعث عدم استقلال روسای دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور می‌شود و یک نگاه کارپردازی به آنان دارند و این مشکلات ما را از پیشرفت در مسیری که برای دانشگاه فرهنگیان تعیین شده است باز می‌دارد.

حجت‌الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با اشاره به اجرای سند دانشگاه اسلامی گفت: ما زیر ساخت‌های لازم برای تمامی بخش‌های سند دانشگاه اسلامی نداریم و تمرکزی که تا به حال صورت گرفته است بیشتر مربوط به حوزه فرهنگ و مسائل آن است. در این راستا خوب است که در سایر حوزه‌ها مانند بخش‌های آموزشی، پژوهشی و مدیریتی بازنگری‌هایی شود و در شوراها و کمیته‌های مربوطه در دانشگاه‌ها عضو شویم تا سایر بخش‌ها نیز مانند بخش فرهنگی فعال شود.

در پایان آقای رضایی مسئول اجرایی دانشگاه پیام نور گیلان گفت: در دانشگاه باید بخش آموزش و پژوهش در اولویت اصلی قرار گیرد و کار ویژه‌ای که باید انجام شود بحث هرم نخبگی در کشور است که باید بررسی شود و موضوع بعدی بحث زبان مخاطب است که ما در دفاتر نهاد باید در بحث توسعه مخاطب و ابزارهای ارتباط با مخاطبان را جدی می‌گیریم.

کلمات کلیدی