حجت الاسلام دکتر عیسی‌زاده:

مستند سازی طرح هفت اقلیم که جزو طرح‌های اثرگذار، موفق و رو به جلو بوده، قدم بسیار مبارکی است

معاون آموزشی نهاد تصریح کرد: در واقع هفت اقلیم نمادین است زیرا انقلاب ما اقلیم‌های فراوانی دارد که انسان باید روی هر اقلیم مدت زیادی تأمل کند تا پیشینه آن اتفاق و علت ماندگاری آن را درک کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام عیسی‌زاده معاون آموزشی نهاد در جلسه‌ای با مسئول دفتر استانی نهاد در دانشگاه های استان مرکزی و تیم  مستند سازی طرح 7 اقلیم گفت: مستند سازی طرح هفت اقلیم قدم بسیار مبارکی است. طرحی که  جزو طرح‌های اثرگذار، موفق و رو به جلو بوده است و با تأیید مقام معظم رهبری به یک برنامه و طرح ماندگار تبدیل شده است و هدف از این مستندسازی ماندگاری این طرح و برنامه بوده که بسیار ارزشمند است.

وی افزود: امروزه هیچ مسئول متوجهی نیست که اقتدار و ماندگاری امروز انقلاب را مدیون خون شهدا نداند. شهدا با خلوص، بصیرت و فهم درست و به موقعی که داشتند توانستند علم این انقلاب را برافراشته نگه دارند، مبانی انقلاب را حفظ کنند و به درستی به عنوان امانتی ارزشمند تحویل ما دهند.

معاون آموزشی در ادامه گفت: امروز ماها هستیم که باید این امانت را با همان ویژگی‌هایی که شهدا داشتند حفظ کنیم. اساساً رمز ماندگاری انقلاب اخلاص شهدا بود، شهدای انقلاب، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و همه عزیزانی که برای حفاظت از حریم انقلاب جانشان را فدا کردند.

حجت الاسلام عیسی‌زاده تصریح کرد: مراحلی که شما (اساتید و دانشجویان) به عنوان هفت اقلیم تعریف کردید، در واقع هفت اقلیم نمادین است زیرا انقلاب ما اقلیم‌های فراوانی دارد که انسان باید روی هر اقلیم مدت زیادی تأمل کند تا پیشینه آن اتفاق و علت ماندگاری آن را درک کند.

وی در ادامه افزود: قبل از امام خمینی (ره) انسان‌های بزرگی به عنوان زمینه ساز انقلاب آمدند که در ریشه‌های انقلاب کاملاً مشهود است ، منتها این درخت تنومند انقلاب اسلامی توسط امام به ثمر نشست.  امام با آن شجاعت، خلوص و دلدادگی به خداوند توانست این انقلاب را در این برهه زمانی به ثمر بنشاند و همراه خود خیل عظیمی از انسان‌ها را همراه  نماید.

معاون آموزشی ادامه داد: این انقلاب بزرگ با سه کلمه کلیدی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان‌مایه نظام انقلابی ما را بیان می‌کند. هر انقلابی که در دنیا اتفاق می‌افتد بر اساس یک سری مبانی شکل می‌گیرد و مبانی انقلاب ما در این سه کلمه خلاصه شده است. یک طرفش استقلال، یک طرفش آزادی و طرف دیگرش مشارکت بالای مردم در زیر پرچم و لوای اسلام است که می‌شود جمهوری اسلامی.

حجت الاسلام عیسی‌زاده با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم گفت: اگر می‌خواهید ماهیت یک انقلاب را درست بفهمید، سه سوال را دائماً از خود بپرسید: 1) چرا آن انقلاب اتفاق افتاد؟ 2) سیر حرکت انقلاب از زمانی که اتفاق افتاد تا الان چگونه گذشت؟ 3) رمز ماندگاری انقلاب چیست؟ که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به این سوالات به زیبایی و اختصار پاسخ گفته است.

وی ادامه داد: اولین دستاوردی که امام خمینی (ره) به همراه آورد، برانداختن بنای سلطنت موروثی و دستاورد دوم ایجاد حکومتی دینی بر اساس احکام و قوانین اسلامی است.

پیش از سخنان معاون آموزشی نهاد، حجت الاسلام ایمانی مقدم مسئول دفاتر نهاد در دانشگاه‌های استان مرکزی گفت: در گذشته اردوهای سه روزه امام و انقلاب شناسی با کمک گروه‌های معارف و اساتید درس انقلاب برای ۱۶۰۰ دانشجو و ۲۰۰ عضو هیات علمی برگزار می‌شد. بعد از آن اردوی یک روزه شهید دانشجو ایزدپناه که از مفاخر ایثار و جهاد علمی شهر اراک است، با شرکت ۱۰۰۰ دانشجو انجام می‌گرفت. از شهریور ماه کارهایی علمی روی آن صورت گرفت و بنا شد در قالب علمی مستند سازی شود. در این رستا از اساتید مختلف مصاحبه‌هایی گرفته شد و در تکمیل کار قرار شد اردویی به همراه فیلم‌برداری برگزار شود و انشاالله تا پایان سال کار تدوین هم انجام می شود و در این ترم به عنوان محصولی مکمل به دانشگاهیان عرضه خواهد شد.

کلمات کلیدی

تصاویر