در دانشگاه علوم پزشکی قم صورت گرفت:

مراسم بزرگداشت سالگرد شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم

روایتگری و خاطره گویی حاج حسین یکتا از دیگر بخش‌های مراسم معنوی گرامیداشت سالگرد شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم بود که در آن این رزمنده دفاع مقدس به بیان خاطراتی از جان‌فشانی‌ها و ایثارگری رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی پرداختند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای گمنام و محفل مناجات لیله الرغائب دانشگاه علوم پزشکی قم در اولین شب جمعه ماه رجب، همزمان با نماز مغرب و عشاء در محل مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) مجتمع پردیس دانشگاه برگزار شد.

حاج حسین یکتا راوی دوران هشت سال دفاع مقدس طی سخنانی، به ایثارگری و جان‌فشانی رزمندگان در جنگ نابرابر صدام علیه نظام جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار داشت: هشت سال پشت در بهشت خوب خدا همراه با فرماندهان خدایی، دوستان خدایی و درنهایت مرگ خدایی بودیم، که به‌یک‌باره قطعنامه ۵۹۸ صادر شد و جنگ به اتمام رسید؛ در واقع ما جبهه نرفته بودیم جهاد فی سبیل الله رفته بودیم، برای همین دلمان برای هفت‌تپه، گردان تخریب و ...تنگ می‌شود.

یکتا ادامه داد: خنک نسیم هشت سال دفاع مقدس به شهید حججی‌ها خورد و سری تو سرها در آورد و شهید مدافع حرم و بی سر شد؛ به جرأت می‌توان گفت عطر و بوی و حس و حال عطر شهدای هشت سال دفاع مقدس در دنیا پخش و حزب‌الله لبنان، حشد الشعبی عراق و .. شکل گرفتند. وی در ادامه به اپیدمی ویروس کرونا در کشور و ایثارگری مدافعان سلامت در جنگ با این ویروس منحوس اشاره و ابراز کرد: در حال حاضر جوانان در جبهه جنگ علیه کرونا در حال جنگند و علمداری این مبارزه دست جوانان است و دل‌ها، قلب‌ها و عزم خود را آماده این نبرد کرده‌اند.

این فعال فرهنگی و اجتماعی مطرح کشور خاطرنشان کرد: در این جبهه، شهدای گمنام و امام عصری می‌بینید که در جبهه علیه جنگ علیه ویروس کرونا در حال جنگند و مأموریت سخت و جان‌فرسایی در دل خطر بر عهده دارند، وقتی جوانی جانش را دستش می‌گیرد و به بیمارستان می‌رود دستگاه محاسباتی خداوند نیز تغییریافته و این آدم قیمت‌گذاری‌اش تغییر می‌یابد.

یکتا با اشاره به اینکه صاحب این جلسه و مراسم شهدا هستند، تأکید کرد: شهدا عاشق و ما معشوق هستیم و آن‌ها قبل از اینکه به دنیا بیاییم خودشان را برای ما کشته‌اند، شهدا «عندربهم یرزقون» هستند و به مادیات این دنیا پشت کرده‌اند. وی خطاب به دانشجویان با تأکید بر قوی‌تر کردن رابطه‌شان با امام زمان(عج) گفت: خود را وقف مردم و انقلاب اسلامی کنید و از خداوند متعال طلب شهادت کنید؛ برای نمونه حاج قاسم ۴۰ سال مجاهدت در راه خدا داشت، بعد از فرماندهی سپاه قدس رابطه‌اش با ولایت‌فقیه قوی‌تر شد و در بهترین حالت ممکن به دست یکی از شقی‌ترین انسان‌های روی زمین به شهادت رسید.

این راوی دوران هشت سال دفاع مقدس در پایان خاطرنشان کرد: باید کاری کرد امام عصر(عج) جلوی مادرش حضرت زهرا(س) رو سفید باشد و طوری عزممان را جزم کنیم و با خدای خود عهد ببندیم که همیشه مطیع امر امام زمانمان هستیم، زیبا زندگی کنیم و همیشه در تمام دوران زندگی‌مان لقاء و دیدار خدا را طلب کنیم. مدیحه‌سرایی و ذکر مصیبت اهل‌بیت(ع) و تدارک شام از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شد؛ در پایان نیز حاضران بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه حضور یافته و به مقام شامخ این عزیزان با قرائت فاتحه ادای احترام کردند.

کلمات کلیدی