حجت الاسلام شاهرخی اعلام کرد:

فراخوان جشنواره ملی فرهنگی هنری نماز، نیایش؛ کرونا و مدافعان سلامت

معاون استانی نهاد در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اعلام فراخوان جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" توسط این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دبیر ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اعلام فراخوان جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" توسط این دانشگاه خبر داد.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی محورهای این جشنواره ملی را کرونا و استعانت از صبر و نماز، کرونا و ایثارگری مدافعان سلامت، کرونا ارتباطات اجتماعی و عبور از بحران، کرونا توسل و نیایش و همچنین کرونا توکل و امید به آینده اعلام کرد.

وی مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت را اول آبان ماه سال جاری برشمرد و گفت: داوطلبان آثار خود را به آدرس وب سایت www.jiroft.nahad.ir و یا از طریق پست الکترونیکی به آدرس niyayeshfestival@gmail.com ارسال کنند.

وی اظهار داشت: جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت در ۲ بخش ادبی و هنری و در هشت رشته عکس، انیمیشن، نقاشی، کلیپ، شعر، خاطره و دلنوشته برگزار می شود.

معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دبیر ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت زمان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره ملی را ۱۲ آبان ماه سال جاری همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) دانست و از برگزاری این آئین به صورت ویدئو کنفرانسی خبر داد.

وی گفت: جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" توسط دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و با همکاری دانشگاه جیرفت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برنامه ریزی و در حال اجراست.

وی ایده اجرای این جشنواره ملی را سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند خدمات و صحنه‌های ماندگار مبارزه با کرونا که جهاد عظیمی در کشور رقم زده است را با نوشتار، گفتار، هنر و نمایش ماندگار کرده و روایت کنید را عنوان کرد و هدف از اجرای این ایده را عمل به ندای مقام معظم رهبری دانست.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی گفت: در ایامی که همه گیری کرونا موجب افسردگی و ترس عده ای شده، مقام معظم رهبری به نیایش و ارتباط با خداوند بسیار توصیه و سفارش کردند چرا که نماز و نیایش هم از بعد آرامش روح و روان جامعه و هم از بعد معنوی و تکوینی تاثیرات فراوانی بر فرد و جامعه دارد.

وی بیان کرد: با حکم معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر اصغر مکارم به عنوان رییس جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" و معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان دبیر این جشنواره ملی معرفی شدند.

کلمات کلیدی