خانم زهره تمیزکار:

ظرفیت پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران در سطوح 2، 3 و 4 را تشریح کرد

رئیس اداره سنجش و پذیرش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران ظرفیت پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در سطوح ۲، ۳ و ۴ سال تحصیلی جدید ۱۴۰۱ ـ ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به نقل از پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهره تمیزکار با اشاره به ظرفیت پذیرش سطوح ۲،۳ و ۴ در مدارس علمیه خواهران، اظهار داشت: مجموع ظرفیت پذیرش در این مقاطع به صورت حضوری و غیرحضوری بیش از ۱۵ هزار نفر است.

وی با بیان این که در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ تعداد ۴۱۹ مدرسه علمیه در مقطع عمومی(سطح۲ ـ کارشناسی) ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰۰ نفر و دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر پذیرش دارند، افزود: شیوه تحصیلی در مقطع عمومی صرفا بصورت حضوری است.

رئیس اداره سنجش و پذیرش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: پذیرش مقطع عالی(سطح۳ ـ کارشناسی ارشد) نیز در مجموع حدود ۲۵۰۰ نفر در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در ۶۹ مؤسسه آموزش عالی خواهد بود.

وی بیان داشت: این ظرفیت در مقطع سطح ۳ به تفکیک شیوه‌های تحصیلی حضوری بیش از ۲۲۰۰ نفر، نیمه حضوری ۲۰۰ نفر و در دوره‌های غیرحضوری بدون محدودیت است.

خانم تمیزکار همچنین به پذیرش مقطع تخصصی(سطح۴ ـ دکتری) اشاره کرد و گفت: پذیرش در این مقطع صرفا به شیوه حضوری و با ظرفیت ۳۵۷ نفر در ۱۱ استان کشور و در ۱۸ مؤسسه آموزش عالی خواهد بود.

کلمات کلیدی