حجت الاسلام عبدالله حسنی:

صدور مجوز و آغاز فراخوان اولین همایش ملی اربعین حسینی در دانشگاه محقق اردبیلی

حجت الاسلام عبدالله حسنی تاکید کرد: این همایش برای اولین بار در ISC ثبت گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام عبدالله حسنی اعلام کرد: صدور مجوز و آغاز فراخوان اولین همایش ملی اربعین حسینی در دانشگاه محقق اردبیلی  وی تاکید کرد: این همایش برای اولین بار در ISC ثبت گردید.

حسنی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت حماسه اربعین حسینی از برگزاری همایش ملی اربعین با عنوان اعتلای نهضت حسینی و تحقق تمدن نوین اسلامی برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: این همایش با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان در پنج محور حوزه دین و فرهنگ، حوزه ادبیات، حوزه سیاست و نظام بین الملل، حوزه اجتماعی و هنری برگزار می‌شود.

وی کمیته علمی این همایش را رکن و اساس آن دانست و خاطرنشان کرد: به توفیق الهی ۴۸ نفر از اساتید برجسته و نخبگان کشوری عضو این کمیته بوده که بالغ بر ۲۰نفر آنها استاد تمام هستند.

حجت الاسلام عبدالله حسنی با اعلام اینکه این همایش اولین همایش ملی ثبت شده در ISC است و ارزش و اهمیت فراوانی در پیشبرد اهداف نظام اسلامی و تشکیل تمدن نوین اسلامی دارد، تصریح کرد: از تمامی اساتید، نخبگان، حوزویان، پژوهشگران و دانشگاهیان جهت شرکت در این همایش ملی دعوت می‌گردد.

وی در پایان با اشاره و تشریح نحوه برگزاری این همایش اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی موجود این همایش در ۱۵ مهرماه سال جاری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و درمانی همزمان به صورت حضوری و مجازی با پخش زنده و آنلاین از فضای مجازی با حضور اساتید برجسته کشوری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی