حجت‌الاسلام شفیعی در دیدار طلاب جهادی یادآور شد؛

روحانیت همواره باید در دسترس مردم و جامعه باشند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: جامعه و مردم باید حضور روحانیون را در جامعه حس و درک کنند. روحانیان همراهی با کادر پزشکی همانند سربازان دوران دفاع مقدس می‌توانند بیانگر حضور طلاب در صحنه‌های حساس و خدمات اجتماعی باشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدمحسن شفیعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، در دیدار با نمایندگان جمعیت همراهان جهادی حاضر در استان خوزستان، به اهمیت و نقش حضور روحانیت در عرصه اجتماعی اشاره و بیان کرد: کادر بهداشتی و آتش نشانی لباس مخصوص می‌پوشند که در موقع خطر دنبال آنها نگردید، طلاب نیز با لباس ویژه خود نشان می‌دهند بخشی از نیازهای فردی و اجتماعی مردم بر عهده آن‌هاست و زمانی که روحانیت در حوادث اجتماعی پای کار نباشند، جای تعجب و سؤال دارد.

حجت‌الاسلام شفیعی لباس روحانیت را لباس خدمت گزاری دانست و گفت: امام خمینی(رحمت الله علیه) روحانیت را از چارچوب سنتی خود خارج و مرزهای جدیدی از مسئولیت اجتماعی را برای آن ها تعریف کرد. امروز هم روحانیت برای اثبات خود به جامعه باید به دنبال راه‌های نوین باشد. نباید همیشه سیل، زلزله و کرونا به وجود بیاید تا مردم از حضور و فعالیت روحانیت در عرصه‌های اجتماعی اطلاع یابند، بلکه باید روحانیت جزء پیکره اصلی جامعه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نباید نهادهای حوزوی بر این اصرار داشته باشند که فقط فعالیت‌های خود و روحانیت را تبلیغ کند، افزود: نباید رسانه‌های حوزوی تنها بر حضور روحانیت در عرصه‌های اجتماعی مانور دهند، بلکه جامعه و مردم باید حضور روحانیون را در جامعه حس و درک کنند. روحانیان همراهی با کادر پزشکی همانند سربازان دوران دفاع مقدس می‌توانند بیانگر حضور طلاب در صحنه‌های حساس و خدمات اجتماعی باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان ابراز کرد: مسأله پافشاری کفن و دفن و غسل بیماران کرونایی از حکمت‌های رهبر انقلاب بوده است و اگر ایشان این فتوا را صادر نمی کردند، اموات کرونایی بدون غسل و تیمم بدل از غسل به خاک سپرده می‌شدند.

وی بر ضرورت حضور روحانیت در عرصه‌های اجتماعی تأکید و ابراز کرد: امروز روحانیت وظیفه اصلی خود را شناخته است و به هر میزانی که روحانیت از عرصه‌های اجتماعی مردم دور شود، نقش آن‌ها نیز در جامعه و اجتماع کمرنگ خواهد شد.

حجت‌الاسلام شفیعی با بیان اینکه حضور امروز روحانیت در صحنه‌های اجتماعی، سرمایه پنجاه سال آینده حوزه را رقم خواهد زد، گفت: مردم مکررا بیان می‌کنند که ما انسی با حوزه‌های علمیه و رفاقت با روحانیت نداشتیم؛ اما حضور روحانیت در صحنه‌های اجتماعی سبب تغییر دیدگاه مردم نسبت به نهاد روحانیت شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان بیان کرد: مردم از روحانیت فعالیت بدون ادعا را خواستار هستند همانند مجموعه جمعیت همراهان جهادی که از طلاب جوان و دغدغه‌مند و پای کار شکل گرفته است.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام احمدی به عنوان یکی از اعضای هیأت مؤسس جمعیت، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری کامل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان به تشریح فعالیت‌های این جمعیت در بیمارستان های اهواز و برنامه های پیش رو پرداخت.