حجت الاسلام محسن قربانی گفت:

دشمن با استفاده از سرمایه های استکباری و خرج کردن جوانان را به سمت خود می‌کشد

حجت الاسلام محسن قربانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش گفت: دشمن با استفاده از سرمایه های استکباری و خرج کردن جوانان را به سمت خود میکشد. امروز نقطه ضعف اصلی پول است و دشمن روی این موضوع دست گذاشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام محسن قربانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش گفت: نا امیدی جوانان با توجه به فضایی که امروز در جامعه به وجود آمده است باید برای جوانان دعا و تلاش کرد. دشمن از طریق ابزارها و ترفندها رواج ناامیدی می‌دهد، دشمن با ترفندهایی جوانان را از طریق شبکه های اجتماعی و شبکه های فارسی زبان ماهواره ای جذب خود می کند. لذا نیاز امروز جامعه است که خانواده ها بر اساس سخن امیرالمونین برای تربیت فرزندان بیشتر وقت بگذارند و آن ها را به زمانه خودشان تربیت کنند و شرایط امروز را در نظر بگیرند.

وی در ادامه افزود: این ترفندها زمان امام حسین (ع) نیز استفاده شد و امروزه نیز دشمن از همین ترفندها استفاده می‌کند:  زر(سرمایه‌های استکباری) - زور (قدرت استعماری) - تزویر (خدعه‌های استکباری) دشمن دلسوز جوانان ماست؟ دشمن با استفاده از سرمایه های استکباری و خرج کردن جوانان را به سمت خود میکشد. امروز نقطه ضعف اصلی پول است و دشمن روی این موضوع دست گذاشته است. دشمن برای اینکه منافع داشته باشد هزینه می کند. شبکه ها و رسانه های دشمن فکر جوانان را هدف قرار داده‌اند.

حجت الاسلام محسن قربانی اظهار کرد: در زمان امام حسین(ع) نیز عبیدالله بن زیاد با استفاده از زر، هزینه کرد و سردمداران کوفه را خرید و آن حادثه کربلا رقم خورد. جوانان از خدا دور شده اند. و لله خزائن السموات و الارض، همه گنجینه های آسمان و زمین از آن خداست. خداوند با حکمتش می داند چه برای ما خوب است و چه بد. اگر از لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار نداریم باید بدانیم که این فضل و لطف خداست، نعمت خداست، هستند کسانی که ثروتمند شده اند و از خدا دور شدند. استکبار وقتی ببیند پولش اثر ندارد از زور استفاده می کند ابن زیاد هنگامی که دید زر خیلی اثر نکرد و یک عده را نتوانست بخرد سران کوفه را جمع کرد و گفت هر که علیه خلیفه باشد جان، مال و ناموس او حلال است و با زور آنها را ترساند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش افزود: امروز آمریکا زورگویی می کند و فشار می آورد. ملت ما به لطف الهی و رهبری مقام معظم رهبری با وجود تمامی مشکلات در برابر زورگویی ایستاده است و در خیلی از صنعت ها جز کشورهای برتر جهان شده ایم و همه این ها به خاطر تحریم های ظالمانه دشمن است. یزدیان با تبلیغات منفی، امام حسین (ع) را به عنوان خارجی به مردم معرفی کرد. راست را دروغ جلوه دادن و دروغ را راست جلوه دادن. کاری که امروز رسانه های غربی علیه ایران انجام می¬دهند. امروز در دنیا برگ برنده دست کسی است که رسانه داشته باشد.

وی در پایان گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند "دشمن دارد با استفاده از رسانه و تبلیغات خود کاری میکند که ولایت فقیه در راس کشور باشد اما فکر آمریکایی کشور را اداره کند" که متاسفانه در برخی موارد موفق شده اند. وظیفه خانواده ها پدران خانواده باید مراقب محیط خانواده باشند و نگذارند منابع فساد همانند ماهواره وارد خانواده شود. نباید بگذارند رسانه های دشمن به خانواده ضربه وارد کنند. جوانان باید مراقب باشند گرفتار شیطان نشوند قرآن را فراموش نکنند و به اهل بیت تمسک جویند.

همچنین به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم و صفر دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تفرش ویژه عموم دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه تفرش مسابقه کتابخوانی «عاشورا مکتب انتظار» و «زندگی حسینی» را برگزار می نماید. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش مراجعه کنند.

کلمات کلیدی

تصاویر