بیانیه نهاد دانشگاه‌های استان قزوین:

در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس نبی گرامی اسلام و توافقات امارات و اسرائیل

دانشگاه‌های استان قزوین در بیانیه‌ای هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) را محکوم کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های استان قزوین در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس نبی گرامی اسلام و توافقات امارات و اسرائیل بیانیه‌ای صادر کرد:
متن این بیانیه
بسم الله الرحمن الرحیم یریدون ان یطفؤا نور الله بافواههم و یأبی الله الّاّ ان یتمّ نوره و لوکره الکـّْفرون * هوالّذیّ ارسل رسوله بالهدیّْ و دین الحقّ لیظهره علی الدّین کلّه؛ و لوکره المشرکون (سوره توبه ـ آیات ۳۲ و ۳۳) در دنیای به‌ظاهر متمدن امروز، هر از چندی نشانه‌ای از باطن متعفن و ناپاک انسان‌های شیطان‌صفت رخ می‌نماید و حجت را بر تمام کسانی که لباس زیبای بر قامت ایشان را حقیقت می‌انگارند، تمام می‌کند.

همان‌گونه که این نخستین باری نیست که صحنه به آتش کشیدن مصحف شریف در قلب اروپا و بازنشر اهانت‌های سابق به ساحت قدسی نبی رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) به بهانه آزادی بیان مشاهده می‌شود، نقطه پایان ابراز خصومت دشمنان اسلام با آورنده دین خاتم و کلام جاویدان حق نیز نخواهد بود.

این¬گونه بازی‌های کودکانه و سخیف، وظیفه یکایک مسلمانان عالم را در دفاع از این نور خاموش‌ناشدنی سنگین‌تر نموده و افزون بر آن، به مصداق آیه شریفه «و لینصرنّ الله من ینصره» امیدی در دل یاوران دین الهی روشن می‌کند که نباید از آن غفلت ورزید.

همچنین در چند روز گذشته شاهد رونمایی از خیانتی تاریخی در حق مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف بودیم که باعث جریحه‌دار شدن قلوب همه مسلمین و آزادیخواهان جهان گردید. امارات متحده عربی، در اقدامی عجیب و تأمل‌برانگیز روابط سیاسی خود را با رژیم غاصب صهیونیستی، برقرار کرد که این اقدام در واقع به معنای به رسمیت شناخته شدن تلویحی حق اسرائیل برای گسترش حاکمیت خود بر کرانه اشغالی باختری است.

جامعه دانشگاهی و نخبگان از همه مسلمانان و آزادیخواهان و پیروان همه ادیان الهی و همه دانشمندان، متفکران و سیاستمداران می خواهد: در واکنش به این ظلم آشکار در حق مظلومین و امتیازدهی به ظالمین ، با طرحی راهبردی و با اتخاذ یک موضع جدی و قاطع، ضمن رد این اقدام امارات، برای حفظ حقوق مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف اقدام نمایند و به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین ضمن محکوم کردن این اقدامات سخیف و خیانت آشکار و نابخشودنی، از همه دولت‌های اسلامی و ملت‌های مسلمان می‌خواهد با همه توان در مقابله با این اقدامات واکنش نشان داده و تا پیروزی نهایی قدس شریف و اضمحلال دولت غاصب صهیونیستی از هیچ کوششی دریغ ننمایند و یقینا به زودی شاهد پیروزی نهایی ملت مظلوم فلسطین خواهیم بود.

                                                                                                                                                                          نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین

کلمات کلیدی