حجت‌الاسلام دکتر بیگی گفت:

دانشجویان باید اخلاص در عمل سردار سلیمانی را الگوی خود در کار و زندگی قرار دهند

حجت الاسلام دکتر بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی گفت: وی در ادامه افزود: بیماری که مدتی است بر کشور سایه انداخته باعث نشده است که فعالین دانشگاه ها منفعل شوند و از فعالیت های فرهنگی و جهادی در دانشگاه دست بکشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم اندیشی اعضاء و فعالان فرهنگی دانشجویی کانون ها و تشکل های دانشگاه با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیریت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی، با اشاره به آیه ای از سوره بقره گفت: در جنگ احزاب عده ای از یاران پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) با حالتی نا امید و ترس از لشکر دشمن نزد پیامبر اسلام آمده و از رسول الله پرسیدن که خداوند چه موقع ما را یاری خواهد کرد؟ که رسول خدا(ص) در پاسخ فرمودند: به زودی نصرت پروردگار بر شما نازل خواهد شد، ایشان در واقع به نتیجه جهاد و تلاش مسلمانان در پیروزی جنگ اشاره کردند.این آیه تا حدودی بیانگر زمان ما است، سختی و مشکلات در مسیر رسیدن به هدف همواره و از زمان صدر اسلام بوده است، برای رسیدن به هدف باید با تمام وجود تلاش و کوشش کرد، همانطور که خداوند متعال وعده بهشت را به متقین داده است و نه مسلمانانی که فقط در زبان ادای مسلمان دارند.

وی در ادامه افزود: بیماری که مدتی است بر کشور سایه انداخته باعث نشده است که فعالین دانشگاه ها منفعل شوند و از فعالیت های فرهنگی و جهادی در دانشگاه دست بکشند.

حجت الاسلام بیگی در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط کانون ها و دفتر نهاد رهبری در این مدت اشاره کرد: در این مدت شیوع بیماری کرونا دفتر نهاد رهبری دانشگاه با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه در دو مرحله اقدام به توزیع ۳۰۰۰ بسته بهداشتی و ۱۰۰ بسته معیشتی نمودند. ایشان در ادامه افزود: دفتر نهاد رهبری با کمک کانون ها و بسیج دانشجویی دانشگاه نیز با توجه به شرایط پیش آمده و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی که در این دوران بیش از پیش مورد اهتمام قرار گرفت دست به تولیداتی با سطح کیفی و کمی بالا و با موضوعات ماه مبارک رمضان و ماه محرم زدند که برای اولین بار در سطح دانشگاه های پیام نور کشور اجرا می‌شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود به نقش دانشگاه در پاسخ به شبهات اشاره کرده و افزود: دفتر این نهاد  در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی برای نخستین بار در کشور اقدام به تولید ویژه نامه اینترنتی با پاسخ به شبهات سیاسی، فرهنگی و مذهبی پیرامون بیماری کرونا کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اخلاص در کار شهید سلمیانی مطرح کرد: دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان فعال فرهنگی باید اخلاص در عمل سردار شهید سلیمانی را در کارها و زندگانی خود الگو قرار داده و ادامه دهنده راه شهدا باشند چون به فرمایش مقام معظم رهبری این روحیه جهاد و فداکاری است که کشور را قله های بزرگ ایمان و دانش خواهد رساند.

کلمات کلیدی

تصاویر