حجت‌الاسلام علی تقوی:

حضور نهاد رهبری در دانشگاه‌ها موجب برکاتی است که در عرصه‌های مختلف بروز و ظهور دارد

نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان همدان با حجت‌الاسلام علی تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به میزبانی دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان همدان با حجت‌الاسلام علی تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به میزبانی دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی تقوی در این جلسه اظهار داشت: انتظارات از نهاد رهبری گاهی بیشتر و گاهی نیز کمتر از حد معقول و قانونی است. چراکه نهاد نمی‌تواند از چهارچوب قانونی خود خارج شود. وی افزود: در کمیته‌ها و شوراهایی که نهاد رهبری عضویت دارد نیز می‌توانیم در قالب قانون عمل کنیم و نمی‌شود در حد سلایق و انتظارات به مسائل ورود کرد.

تقوی خاطرنشان کرد: حضور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اصالتا موجب برکاتی است که در عرصه‌های مختلف بروز و ظهور خاص خود را دارد.

وی همچنین در پاسخ به برخی از دانشجویان، خبر داد: امکان برگزاری ازدواج‌های دانشجویی و برقراری انفرادی سفرهای مشهد مقدس بعد از ایام نوروز، به شرط بهبود شرایط شیوع کرونا در کشور فراهم می‌شود.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: اگر بتوانیم در مبحث بودجه‌های مربوط به نهاد بسطی ایجاد کنیم، در زمینه‌های خانواده، جوانان و ازدواج تمهیدات و برنامه‌های خوبی در نظر گرفته شده است، که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برگزاری جلسات مشاوره خانواده و ازدواج، تسهیل در وقوع ازدواج‌های آسان و اسلامی و تلاش برای برقراری خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها اشاره کرد.

دانشجویان حاضر در این نشست نیز به طرح دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات خود پیرامون مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها پرداختند.

کلمات کلیدی

تصاویر