حجت‌الاسلام دکتر بیگی:

جوانان آینده سازان نظام مقدس اسلامی هستید

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ویژه برنامه نیمه شعبان ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی با موضوعیت رسالت بسیج دانشجویی در ایجاد تمدن نوین اسلامی و طلوع خورشید ولایت عظمی(ارواحنا فداه) با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور سید محمودصفری فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام دکتر بیگی و جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های ارومیه در سالن جلسات دوم آذر ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام دکتر بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی گفت: نیمه شعبان به یک معنا برگشت به فطرت ولایت پذیری می‌باشد و نمودارش ولایت حضرت مهدی (عج) بوده، پس عید شعبان یعنی «عید تولد معنویت» است.

وی با اشاره به اینکه تولد آن حضرت دارای دو بعد ظاهر و باطن است که در ظاهر میلاد حضرت و بیداری مردم می‌باشد و در باطن تغییر بنیادی فردی است که منتظر ظهور و می‌خواهد در جامعه مهدوی زندگی نماید.

حجت‌الاسلام بیگی با بیان اینکه ویژگی اخلاقی افراد در جامعه مهدوی در تولد معنوی آنان قابل روئیت است و دارای پنج وجه است، گفت: اول کسی که می‌خواهد اخلاقش مهدوی و عضو جامعه مهدوی باشد بایستی از شکم و مال پرستی، دنیاپرستی، ریاست طلبی، نفاق، حق الناس بیرون بیاید و به سوی معرفت الله و طاعت الله برود که حقاً نور است. دوم دیدگاه و اندیشه فرد منتظر در جامعه مهدوی باید اسلامی باشد. سوم تقوای عملی داشته باشد یعنی انجام واجبات و ترک محرمات؛ چهارم ولایت و دوستی اهل بیت (علیهم السلام) و دشمنی با دشمنانشان و پنجم اخلاص و تقوای در کار داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی با بیان اینکه جامعه‌ای می‌تواند جامعه مهدوی و مورد رضایت حضرت حجت (عج) باشد افزود: افراد حاضر در جامعه باید خدا ترس باشند و هر چیزی که خدا و اهل بیتش می گویند را بدون چون چرا بپذیرند و بداند که قدرتی بالاتر از خدا نیست. وی در ادامه سخنان خود با بیان نقش جوانان در تشکیل تمدن نوین نوین اسلامی گفت: در تمدن اسلامی این جوان ها هستند که ظرفیت تغییر یافتن و تغییر دادن را بیش از دیگران دارا هستند، همان گونه که در روایات آمده است در آخر الزمان این جوانان هستند که تمدن اسلامی را در سطح کل بشریت فراگیر می کنند.

بیگی در پایان خطاب به جوانان گفت: شما آینده سازان نظام مقدس اسلامی هستید و امروزه ریشه تمامی دشمنی‌های استکبار جهانی، رویارویی عمیق تمدنی است که در این چهار دهه اخیر ایجاد شده است.

کلمات کلیدی