در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

جلسه تقدیر از روحانیان جهادی فعال در مقابله با کرونا

جلسه تقدیر از روحانیان جهادی همراه افتخاری بیماران مبتلا به کرونا، با حضور حجت الاسلام واحدی‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دکتر حبیب‌زاده ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه تقدیر از روحانیان جهادی همراه افتخاری بیماران مبتلا به کرونا، با حضور حجت الاسلام واحدی‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دکتر حبیب‌زاده ریاست این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حجت الاسلام واحدی‌زاده ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور بی‌منت روحانیان جهادی در عرصه مبارزه با بیماری منحوس کرونا و تقدیر از رئیس دانشگاه در زمینه حمایت از طرح حضور روحانیون در بخش کرونا بیان داشت :با توجه به وقوع شرایط سخت در بیمارستان‌های استان پس از شیوع ویروس کرونا، روحانیون جهادی با حضور فعال خود در بخش‌های کرونا، اقدام به امیدافزایی و روحیه‌دهی به بیماران مبتلا به کرونا نمودند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ادامه با اشاره به سابقه‌ی کوتاهی از این طرح تصریح نمود: پس از بازدیدهای مکرر از بیمارستان‌ها و مشاهده وضعیت بسیار سخت در بخش کرونا، سعی شد به واسطه روحانیان داوطلب برای حضور در بخش کرونا، یاری‌رسان پرستاران و کادر درمان زحمتکش باشیم.

در ادامه دکتر حبیب‌زاده با اشاره به وضعیت نامطلوب حاکم در استان و ظرفیت‌های کم در بیمارستان‌ها افزود: متاسفانه با وجود آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های مکرر در سطح استان، شاهد برخی بی‌توجهی‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک در سطح شهر توسط مردم هستیم.  انتظار ما از روحانیان عزیز این است که با حضور خود در بخش کرونا و به خصوص در سطح جامعه نسبت به آموزش‌های لازم در رابطه با رعایت حریم سلامت عموم مردم که یک تکلیف شرعی می‌باشد، کمک‌رسان ما باشند تا به حول قوه الهی شاهد کاهش آمار مرگ و میر و ابتلا به این بیماری منحوس باشیم.

در ادامه جلسه نیز کلیپی از فعالیت‌های روحانیان جهادی ارائه گردید و در پایان با اهدای لوح تقدیر توسط سرپرست دانشگاه و مسئول نهاد رهبری، از این عزیزان تجلیل به عمل آمد.

تصاویر